TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-09-19 - 2016-09-25

МЗТ Скопје лесно го среди Пеќ

Екипа - 25.09.2016

МЗТ Скопје е првиот финалист на меморијалниот турнир „Димитар Ѓорѓиев“ што се игра во Кавадарци, откако македонскиот првак попладнево славеше во пресметката со косовскиот прволигаш Пеќ, чиј тренер е Александар Тодоров, со убедливи 75-57.

МЗТ не застанува, Пеќ и Тодоров нова „жртва“

SportMedia

Рајковиќ го надмудри Тодоров, МЗТ преку Пеќ до финале во Кавадарци

Gol.mk

МЗТ лесно го среди Пеќ на Тодоров

Дерби

МЗТ и Фени во финалето!

SportMedia

Телма Канал5 Дневник Курир +инфо Курир Нетпрес А1 On

127 поврзани вести »

Червар: Драма завршница, со среќа на наша страна

Спортклуб - 25.09.2016

Металург на максимално драматичен начин го доби натпреварот со Елверум во ЛШ, а на пресконференцијата по мечот, Лино Червар, и јунакот на Металург, Фили Талески, ги дадоа своите импресии. “Многу сум среќан, одигравме натпревар каков што секој играч ...

Талески со помош на Арсиќ го победи Елверум

Кајгана

Талески: Ваков почеток на сезоната посакува секој играч

Стандард

Како металурзи ја прославија победата над Елверум (ВИДЕО+ФОТО)

24 Ракомет

Талески и Арсиќ го однесоа Металург до првата победа во ЛШ

СуперСпорт

СуперСпорт СуперСпорт Макфакс МКД Спортклуб МКД Екипа Дерби

94 поврзани вести »

Македонија против Романија во дуел за второто место и бараж за ЕП

Канал5 - 25.09.2016

Македонската машка одбојкарска репрезентација е пред клучниот меч со Романија во квалификациите за Европското првенство 2017 година. По вчерашната победа над Естонија (3:1 – прва во квалификациите), како и поразот на Романија од Чешка, ги врати ...

Македонските одбојкари останаа без бараж за ЕП

Канал5

Македонските одбојкари ја совладаа Романија и се на чекор до баражот за ЕП

Сител

Македонските одбојкари ја совладаа Романија и се на чекор до баражот за ЕП

+инфо

Македонските одбојкари останаа без бараж за ЕП

Сител

А1 On Сител +инфо SportMedia Екипа МКД А1 On Екипа

93 поврзани вести »