TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Ги вратив законите за СЈО во собрание за да им се даде повеќе време за притисок на еу и сад, вели Павле Трајанов

Сакам да кажам - 06.10.2016

Поднесување на законите за Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во Собранието во редовна постапка ја отвора можноста за консултации и координација меѓу партиите во законодавниот дом, но и со гаранторите на Договорот од Пржино (Европската Унија и ...

Сител анализира, зошто пред една година, на СДСМ и СЈО им беа доволни 18 месеци за работа, а денес не им се?

Сител

Трајанов ги врати законите потребни на СЈО за да можат ЕУ и САД да притиснат

Локално

Трајанов ги врати законите на СЈО – Им дава можност за притисок на ЕУ и САД

Репортер

Трајанов ги врати законите на СЈО за да им даде повеќе време за притисок на ЕУ и на САД

Бриф

Press24 Мета Либертас 24 Вести Телма 24 Вести Нова ТВ Р.С.Европа

47 поврзани вести »

Време е за будење: МЗТ против Цибона брка прва победа во АБА

Екипа - 09.10.2016

МЗТ Скопје по три одиграни кола се уште е без победа во рамките од АБА-лигата. Скорот можеби и не е така шокантен ако се земе во предвид распоредот, но она што дефинитивно загрижува е очајната игра на „металците“ против Црвена звезда, Партизан и ...

Од готово – вересија: МЗТ прокоцка победа против Цибона

Екипа

Цибона прв пик за прва победа: МЗТ со Синовец по прв триумф во АБА лигата

Спортклуб

Рајковиќ: Со Цибона нека почне серија добри резултати

А1 On

Жижиќ: Мечот со МЗТ ќе биде тежок, но нашата цел е јасна

Дерби

Gol.mk Gol.mk Дерби SportMedia Сител Канал5 Алфа Курир

69 поврзани вести »

ВИДЕО: Овој велосипед достигнува неверојатни 144 km/h

Алсат-М - 09.10.2016

Запознајте го најбрзиот велосипед на светот. Велосипедот „ЕТА“ е изработен од инжeнерите од „Aerovelo“ и успеал да постигне брзина од 144,17 км / ч. Рекордот е постигнат на годинешниот „World Human-Powered Speed Challenge“ одржан во пустината Невада ...

Во Прилеп тешко повреден велосипедист

МКД

Со комбе прегазил велосипедист и побегнал од местото на настанот

Турлитава

Комбе удрило велосипед и избегало од местото на нереќата

+инфо

Комбе удрило велосипедист и избегало од местото на нереќата

ТВ21

Сител Фактор Стандард Репортер Press24 Маркукуле Либертас МКД

67 поврзани вести »