TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-28 до 2016-12-04

ВМРО ДПМНЕ во Струмица

24 Вести - 04.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој воедно е и носител на листата во четвртата изброна единица денес е во родното место на Заев. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија ќе одржат митинг во Радовиш и во Струмица.

Груевски од Струмица: Победуваме со 63 пратеници

Нова ТВ

Георгиевски: Ни треба нестабилна влада, а стабилна држава

МКД

Георгиевски: не смее никој повеќе да има апсолутна власт

ТВ21

Коалицијата ВМРО за Македонија на средба со граѓани во Тетово

А1 On

Сител Сител Вест Телеграф Телеграф Телеграф Актуелно24 Репортер

317 поврзани вести »

Централен митинг на СДСМ пред Влада

24 Вести - 04.12.2016

Можеме, веруваме, имаме знаење и имаме план за живот во Македонија и ќе има живот во Македонија, порача лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев на централниот граѓански митинг на СДСМ и коалицијата за Живот во Македонија.

СДСМ порача од Скопје - победа на 11 декември за живот во Македонија

Глас на Америка

Заев: Заедно ја испишуваме новата историја на Македонија

Нова ТВ

Заев: На изборите глас за сопствената иднина

Алсат-М

Заев: Режимот пука, ја добивме битката, се раѓа нов живот (ФОТО)

МКД

Тера ТВ21 Фокус А1 On ТВ21 +инфо Сител Вест

207 поврзани вести »

Путин верува оти Трамп е умен човек

Р.С.Европа - 04.12.2016

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека верува оти новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп „е умен човек“, кој наскоро ќе се реализира на ниво на одговорност кое произлегува од неговата нова позиција.

Трамп против Кина – десетте минути кои би можеле да го разнишаат светот

МКД

100.000 њујорчани не ја сакаат првата дама во својот град

МКД

Опциите на Доналд Трамп на Блискиот исток

А1 On

Њујорчани ја бркаат Меланија Трамп: Марш од нашиот град!

+инфо

+инфо Телеграф Канал5 Локално Локално За Се За Се МК News

291 поврзани вести »

Дипломатскиот кор дел од акцијата „Ден на дрвото“

А1 On - 02.12.2016

Во рамки на акцијата „Ден на дрвото – засади ја својата иднина“, денеска дрвца ќе сади дипломатскиот кор во Република Македонија. Садниците ќе бидат посадени во паркот Македонија во Скопје, а ќе присуствува и градоначаникот на Град Скопје Коце ...

Сијарто и дипломатскиот кор се вклучија во акцијата „Ден на дрвото“

А1 On

Дипломатскиот кор дел од акцијата „Ден на дрвото“

Алфа

Дипломатскиот кор дел од акцијата „Ден на дрвото“...

Н.Македонија

Сијарто и дипломатскиот кор се вклучија во акцијата „Ден на дрвото“

Сител

Сител Скопје инфо Press24 Курир Press24 Lider Пулс24 Пулс24

188 поврзани вести »

Шест дена до крајот на изборната кампања

24 Вести - 04.12.2016

Коалициите и политичките партии - учесници на претстојните предвремени парламентарни избори денеска продолжуваат со активностите во рамки на кампањата. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинзи во Радовиш и Струмица, а СДСМ ...

СДСМ вечерва со голем митинг пред Влада, ВМРО ДПМНЕ во Струмица

Нова ТВ

Шест дена до крајот на изборната кампања; Распоред на партиските митинзи за денеска

Алсат-М

Кој каде денеска ќе митингува

МКД

ВМРО-ДМПНЕ ќе митингува во Струмица, СДСМ на централен собир пред Влада

Кајгана

Фокус А1 On Тера ТВ21 +инфо Алфа Телеграф Сител

157 поврзани вести »

Сончево и стабилно со температури и до 12 степени

МКД - 04.12.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Во јужните делови од земјава облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се движи од -6 до 3, а дневната од 3 до 12 Целзиусови степени.

Денеска максимални 12 степени

А1 On

Сончев ден и максимални 12 степени

+инфо

Сончево со доумерена облачност, ноќните температури под нулата

OhridNews

Умерено облачно и ветровито време

Сител

Локално МетеоПро Нетпрес Press24 Репортер Република Фактор Мета

123 поврзани вести »