TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-08 - 2016-02-14

Роналдо блеска, ама дома: Последните 16 гола ги постигна на „Бернабе"

SportMedia - 14.02.2016

Статистиката вели дека оваа сезона постигнал барем по еден гол на 16 официјални натпревари од вкупно 32 на Реал Мадрид, но има 32 гола. Иако донесе неколку важни бодови, проблемот за Реал е тоа што Роналдо нема ниеден гол на важните натпревари, ...

Роналдо „растура“ само на Бернабеу

24Фудбал

Роналдо покажа дека знае да прифати совети (Видео)

Дерби

Фото: „Молерот“ Роналдо

Канал5

Роналдо со изјава за прекарот „Пеналдо“

СуперСпорт

Вечер Прес 24Фудбал Спортклуб SportMedia Дерби СуперСпорт Спортски Дерби

42 поврзани вести »

Влегол со пиштол: Ограбена уште една бензинска во Скопје

Press24 - 13.02.2016

Ограбена бензинска пумпа на „Макпетрол“, од која крадецот одзел околу 1.600 евра. Како што соопшти МВР, вчера околу 17:45 часот во Скопје на булеварот „Македонско Косовска Бригада“ непознат сторител маскиран и вооружен со пиштол, од вработениот ...

Ограбена бензинска на „Макпетрол“

Курир

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

Нетпрес

Ограбена бензинска на „Макпетрол“

Репортер

Повторно вооружен грабеж на бензинска пумпа на „Макпетрол“

Сител

+инфо А1 On Пулс24 Дневник Press24 МКД Скопје инфо Канал5

27 поврзани вести »

Исчистен е одронот на патниот правец Маврово – Дебар

Нетпрес - 12.02.2016

За кратко време беше исчистен одронот на патниот правец Маврово-Дебар и сообраќајот е нормализиран. АМСМ околу 9 часот соопшти дека има одрон на патниот правец Маврово – Дебар кај месноста Ростушка кривина.

Одрон на патот Маврово-Дебар

+инфо

Одрон на патниот правец Маврово-Дебар

Нетпрес

Исчистен е одрон на патот Маврово-Дебар

+инфо

Исчистен одронот на патниот правец Маврово - Дебар

Макфакс

Точка Точка Денар Телма Утрински Канал5 Канал5 Press24

26 поврзани вести »

Бејли: Македонија го прави тоа што секоја држава би го направила како реакција на бегалската криза

ТВ21 - 12.02.2016

Државите на бегалската рута се соочуваат со два различни проблема, одговорноста да се пружи хумана помош на бегалците и легитимната потреба да се обезбеди контрола на границите. Сметам дека Македонија го прави тоа што секоја држава би го направила ...

Бејли: Македонија го прави тоа што секоја држава би го направила како реакција на бегалската криза

Канал5

Бејли - Македонија го прави тоа што секоја држава би го направила во бегалска криза

Утрински

Бејли: Македонија го прави тоа што секоја држава би го направила како реакција на бегалската криза

Дневник

Бејли со поддршка: Контролата на македонските граници е легитимна потреба

ТВ21

Репортер Сител +инфо Телеграф Р.С.Европа Репортер Алфа Press24

25 поврзани вести »