TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

АЈДЕ повикува на масовен протест пред Уставен, утре во 12 часот

ТВ21 - 28.02.2016

Во понеделник, 29.02.2016 година, во 12.00 часот, АЈДЕ ги повикува сите граѓани и граѓанки на Република Македонија масовно да учествуваат на протестот пред зградата на Уставниот суд. „Ајде, во понеделник, уште еднаш јасно и громогласно да порачаме ...

Утре нов протест: Да го одбраниме Уставот од Уставниот суд

Фокус

Иванов не коментирал одлуки на Уставен суд, за експертите спорно образложувањето

24 Вести

Иванов не коментирал уставни одлуки

Фокус

Иванов нема коментар на одлуката на Уставниот суд

Репортер

+инфо Окно Репортер А1 On +инфо МКД Локално Либертас

380 поврзани вести »

Заев: Стабилноста на Македонија зависи од фер и регуларни избори

Канал5 - 27.02.2016

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев кој денеска во Битола учествуваше на отворена трибина со младите битолчани порача дека СДСМ е подготвен за претстојните парламентарни избори.

Заев од Битола: решение за медиумите и победа на 5 јуни

Фокус

Зоран Заев од Битола: СДСМ е подготвена за избори на 5 јуни

Дневник

СДСМ подготвена за избори, бара исполнети услови

Телма

Заев: СДСМ е подготвен за избори

ТВ21

Телеграф Репортер +инфо Репортер А1 On +инфо Сител Макфакс

236 поврзани вести »

Мирни протести на мигрантите без инциденти на граничната линија

Канал5 - 28.02.2016

Почна ли домино ефектот со бегалците од кои сите земји стравуваа . Грција во моментов е најпогодена. Членките на Еу, Словенија, Хрватска како и Србија и Македонија најавија дека ќе го ограничат бројот на мигранти на 580 дневно , откако Австрија ...

Пропуштени низ земјава 310 бегалци, претежно Сиријци

Телма

Нова жичана ограда за бегалците кај Гевгелија

Утрински

Сите војски од регионот се на своите граници

МКД

(ВИДЕО) Чудна држава Португалија!

Нова ТВ

МКД Алфа Кумановски м. Тера Фактор Локално Алсат-М Дневник

317 поврзани вести »

По 4 илјади евра од мигрант до посакуваната европска дестинација

Канал5 - 28.02.2016

Во еден огромен див бегалски камп, без никакви услови е претворен атинскиот плоштад Викторија, каде што илјадници мигранти, претежно од Авганистан поминуваат и по неколку денови, додека да најдат начин како да стигнат до македонско-грчката граница, ...

Турција се бори да спречи шверц на мигранти

Фактор

Пахор: Парламентот да каже колку мигранти можат да влезат

ТВ21

Заедно до решение за мигрантите

Утрински

Пахор: Парламентот да одлучи колку мигрантри ќе влезат во Словенија

Телма

Дневник 24 Вести Сител Репортер Нетпрес МКД +инфо Алфа

252 поврзани вести »

На 7 април СДСМ повторно ќе бара одложување на изборите

Дневник - 25.02.2016

Одложувањето на изборите закажани на 24 април и утврдувањето нов датум за изборно соочување на 5 јуни, за Роза Топузова-Kаревска пратеничка во Собранието на Македонија, значи пораз на демократијата во земјава.

Избори ли се избори

Р.С.Европа

Отповикана одлуката за распуштање на Собранието

Фокус

Отповикана одлуката за распуштање на Собранието

Алсат-М

Со 83 гласа „за“ Собранието ја повлече одлуката за самораспуштање

ТВ21

Вест Фокус 24 Вести ТВ21 Канал5 24 Вести МКД Сител

157 поврзани вести »