TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-02-22 - 2016-02-28

Петров: Ме тепаа крвнички, меѓу напаѓачите и Беќир Асани

24 Вести - 28.02.2016

По вчерашниот физички напад на претседателот на светскиот македонски конгрес Тодор Петров кој беше префрлен во клиниката за неврохирургиј денеска состојбата му е стабилна информираат од клиниката. Сепак Петров и денеска ќе остане таму.

Петров: Ме тепаше и Беќир Асани шефот на огранокот на ДУИ за Чаир

Канал5

Петров: Беќир Асани ме тепаше, Меџити не ми помогна

24 Вести

Петров ги откри напаѓачите на Фејсбук

Алсат-М

Петров обвини партиски активист, од ДУИ велат не коментираат шпекулации

ТВ21

+инфо МКД Сител Телеграф Сител А1 On Репортер Локално

132 поврзани вести »

Косово избира претседател!

Утрински - 27.02.2016

Здружената опозиција која се противи на изборот на Хашим Тачи, излезе на протести пред Парламентот Приштина - Косовската полиција презеде засилени мерки за зачувување на јавната безбедност во Приштина во очекување на парламентот на Косово да избере ...

Ахмети со честитки до Хашим Тачи

Фокус

Ахмети му го честита на Тачи изборот за претседател на Косово

ТВ21

ЕУ: Насилството е неприфатливо, политичките лидери да бидат одговорни

ТВ21

Ахмети му честита на новоизбраниот Претседател на Косово Хашим Тачи

Телма

Deutsche Welle Сител А1 On Телеграф А1 On Макфакс Нетпрес МКД

176 поврзани вести »

Сообраќајот по суви коловози, без забрани

Канал5 - 28.02.2016

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од ...

Сообраќајот по суви коловози, без забрани

А1 On

Сообраќајот по суви коловози, без забрани

Репортер

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: Сообраќајот се одвива по суви коловози, без забрани

Телеграф

Тековно одвивање на сообраќајот по суви коловози

Макфакс

Сител МКД Локално Lider Канал5 Утрински Press24 А1 On

117 поврзани вести »

Гризман го реши дербито на Мадрид

Утрински - 28.02.2016

Со голот на Антоан Гризман во 53.минута, екипата на Атлетико Мадрид го совлада градскиот ривал Реал Мадрид со 1:0 и се зацврсти на втората позиција на табелата. За „кралскиот клуб“ ова беше втор пораз сезонава на домашен терен, првиот го претрпе од ...

Роналдо ги искритикува соиграчите, па се правдаше

Вест

Гризман го реши дербито на Мадрид

+инфо

„Во следната сезона може да биде промени со тренерот и играчите“

СуперСпорт

Чудна изјава на Зинедин Зидан, најавува отказ

СуперСпорт

СуперСпорт 24Фудбал SportMedia Дерби СуперСпорт 24Фудбал Спортски Кајгана

148 поврзани вести »

Не убивајте го гласникот

Утрински - 27.02.2016

Македонското општество поведе дебата за подобноста и вештините на европскиот посредник Ванхауте, но не смогна сили да поведе дебата за едно срамно интервју во кое водителот му рече на лидерот на опозицијата „ти си изрод“ Ако не ви се допаѓа пораката ...

Ванхауте оди во Брисел, преговорите за медиумите неизвесни

+инфо

Човечкото лице на Европа

Репортер

Ванхауте за „24 вести“: Консултациите со партиите ќе продолжат

24 Вести

Питер Ванхауте со 14 правила до политичарите

Фокус

Телма Утрински Капитал А1 On Курир Репортер +инфо Репортер

93 поврзани вести »

Издадени 310 потврди за признавање право на азил

Канал5 - 28.02.2016

Во текот на вчерашниот ден издадени се потврди за искажана намера за поднесување барање за азил на вкупно 310 странски државјани, од кои 102 од машки и 73 од женски пол, како и на 134 деца кои го придружуваат носителот на потврдата и едно дете кое ...

Издадени 310 потврди за признавање право на азил

ТВ21

Издадени 310 потврди за признавање право на азил

Вест

Издадени 310 потврди за признавање право на азил

Репортер

Издадени 310 потврди за признавање право на азил

Р.С.Европа

Сител Телеграф Курир А1 On Нетпрес Денешен Кумановски м. Вечер Прес

91 поврзани вести »