TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-01-09 - 2017-01-15

Временска прогноза: Сончево со слаб ветер

Алсат-М - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Канал5

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

24 Вести

Неделава студено со врнежи од снег

Вест

Сончево време, дневните температури до 8 степени

Курир

Курир Press24 Нетпрес Нетпрес Репортер Press24 Телеграф Сител

216 поврзани вести »