TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-01-09 до 2017-01-15

Нормализиран сообраќајот и на граничниот премин „Дојрани“

24 Вести - 13.01.2017

Од вчера од попладневните часови нормализиран е сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Дојрани, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. „Од страна на грчките полициски службеници добиено е известување за нормализирање на ...

МВР: Преминот Дојрани отворен за камиони

МКД

МВР: Преминот Дојрани е отворен за камиони

+инфо

Нормализиран сообраќајот и на граничниот премин „Дојрани“

А1 On

Нормализиран сообраќајот за товарни возила и на ГП Дојрани

Тера

Кајгана Канал5 Н.Македонија Телеграф Сител Шеталиште Денар МРТ

80 поврзани вести »

Денеска сончево, од утре облачно со врнежи од дожд и снег

МКД - 15.01.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен и североисточен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе биде 4 Целзиусови степени, во Маврово -2, Охрид 4, Битола 3, Дојран 8, ...

Од утре пак снег

+инфо

Наредната седмица врнежи од снег

OhridNews

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност

Канал 77

Денеска потопло со врнежи од снег и дожд

МКД

Тера Здравство24 Р.С.Европа Хитпортал МКД Факултети Кајгана Gotvi.mk

72 поврзани вести »

Се затегаат односите Белград - Приштина

Телма - 15.01.2017

Таканаречениот „руски воз“, богато украсен со српски национални верски мотиви и фрески, однадвор офарбан со пораката Косово е Србија на 20 јазици, меѓу кој и албанскиот, и неговото застанување пред да влезе во Косово, се претвора во драматична ...

Тензии на релација Белград - Приштина

24 Вести

ЕУ апелира до Белград и Приштина да покажат воздржаност и разум

Алсат-М

ЕУ ги повика Белград и Приштина на разум

Нова ТВ

Иса Мустафа: Србите во Косово не се загрозени и нема потреба Белград да ги штити

Алсат-М

Р.С.Европа Р.С.Европа Нова ТВ Алсат-М МКД МКД +инфо Тера

106 поврзани вести »

ВМРО побара оставка од Заев, од СДСМ повикуваат Груевски да се помири со волјата на граѓаните

Алсат-М - 15.01.2017

Зоран Заев мора да си поднесе оставка и да престане да изнаоѓа смешни оправдувања потценувајќи го народот, порача на денешната прес-конференција Крсто Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ. – Поминаа точно 38 дена, а Зоран Заев нема абер да се повлече од ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Зоран Заев

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев мора да си поднесе оставка

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев да поднесе оставка

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев да поднесе оставка

ТВ21

Сител Канал5 Press24 Курир Позитив.мк МКД А1 On Сител

69 поврзани вести »

Донесена одлука за продолжување на распустот

+инфо - 13.01.2017

Министерот за образование и наука Пиштар Лутфиу донесе одлука, распустот на учениците продолжен до 23 јануари Министерството за образование информира дека е донесена одлуката за продолжување на распустот на учениците до 23 јануари, како што вчера ...

Тодоров: Распустот да се продолжи до 23 јануари

Вест

Распустот продолжен до 23 јануари

Сител

Тодоров: Распустот да се продолжи до 23-ти јануари

Вечер

Здравството сугерира распустот да продолжи до 23-ти јануари

Денар

МРТ Kumanovo News Слободен Печат Денар Точка Кумановски м. Макфакс 24 Вести

69 поврзани вести »

ЕЛЕМ: Зголемена порошувачка на струја во изминатите 24 часа

24 Вести - 13.01.2017

Снабдувањето со електрична енергија се одвива континуирано и во согласност со потребите. Во изминатите 24 часа е забележана зголемена потрошувачка на струја за над 30 проценти во однос на вообичаеното за овој период, информира денеска АД ЕЛЕМ.

ЕЛЕМ: Во изминатите 24 часа потрошувачката на струја зголемена за 30%

МКД

ЕЛЕМ: Денеска не купуваме струја

+инфо

ЕЛЕМ: Снабдувањето со струја непречено

А1 On

Увозот нема да ја покачи цената на струјата

Тера

ТВ21 Кајгана Алфа Н.Македонија Телеграф Канал5 Сител Локално

96 поврзани вести »

Милошоски: Преговорите со ДУИ за формирање влада ќе започнат следната недела

МКД - 15.01.2017

„Очекувам во текот на следната недела ВМРО-ДПМНЕ официјално да ги почне преговорите со ДУИ за состав на нова влада. Дали ќе успееме ќе се знае на истекот од законскиот рок 29 јануари", изјави Антонио Милошоски ВМРО-ДПМНЕ во интервју за телевизија ...

Милошоски: Следната недела ВМРО-ДПМНЕ официјално ќе ги почне преговорите со ДУИ

+инфо

Интервју со Антонио Милошоски: Следната недела ВМРО ДПМНЕ официјално ќе ги почне преговорите со ДУИ за состав на влада

Канал5

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да формира Влада по секоја цена, преговорите со ДУИ почнуваат следната недела

Локално

Милошоски: Ќе се обидеме да создадеме влада согласно вољата на гласачите

Вечер

Република Бриф Курир Мета Lider Пулс24 Телевизија Нова Алсат-М

63 поврзани вести »