TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-01-09 - 2017-01-15

Ибрахимовиќ спасител на Јунајтед

24 Вести - 15.01.2017

Поделба на бодовите е епилогот на големото англиско дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул кои поладнево на Олд Трафорд одиграа 1:1. Џејмс Милнер од пенал им донесе предност на гостите во 27.

Ибрахимовиќ спасител на Јунајтед

А1 On

Ибрахимовиќ спасител на Јунајтед

+инфо

Ибрахимовиќ спасител на Јунајтед

Репортер

„Јас сум најдобар напаѓач на Ливерпул“

СуперСпорт

Спортклуб Gol.mk Спортклуб Екипа Gol.mk Екипа СуперСпорт Спортклуб

100 поврзани вести »

Со василичарско оро и палење на маските завршува вевчанскиот карневал

ТВ21 - 14.01.2017

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските на двете друштва Горна и Долна маала во центарот на Вевчани, попладне ќе заврши годинашниот Вевчански карневал . Зетот, невестата, ѓаволите и глупавите Августи заедно со останатите маскирани, ...

Завршува Вевчанскиот карневал

Алсат-М

Завршува Вевчанскиот карневал

Канал5

Со палење на маските завршува Вевчанскиот карневал

Фокус

Заврши Вевчанскиот карневал

24 Вести

Р.С.Европа Телеграф Курир +инфо Press24 Алфа Сител Алфа

97 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев да поднесе оставка

ТВ21 - 15.01.2017

Зоран Заев мора да си поднесе оставка и да престане да изнаоѓа смешни оправдувања потценувајќи го народот, порача на денешната прес-конференција Крсто Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ. – Поминаа точно 38 дена, а Зоран Заев нема абер да се повлече од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев да поднесе оставка

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев мора да си поднесе оставка

Фокус

ВМРО побара оставка од Заев, од СДСМ повикуваат Груевски да се помири со волјата на граѓаните

Алсат-М

ВМРО - ДПМНЕ бара оставка од Заев

Сител

А1 On Курир МКД Press24 Репортер А1 On Press24 МКД

64 поврзани вести »

Интервју со Антонио Милошоски: Следната недела ВМРО ДПМНЕ официјално ќе ги почне преговорите со ДУИ за состав на влада

Канал5 - 15.01.2017

- Не планираме да формираме влада по секоја цена, особено не по цена на менување на Уставот. Нема да го менуваме Уставот по никоја цена особено не за воведување двојазичност на територијата на државата - вели Милошоски во интервју за Канал 5.

Милошоски: Следната недела ВМРО-ДПМНЕ официјално ќе ги почне преговорите со ДУИ

+инфо

Милошоски: Ќе се обидеме да создадеме влада која ќе ја отсликува реалноста на гласачите преку нивната волја на изборите

Курир

Милошоски: Преговорите со ДУИ за формирање влада ќе започнат следната недела

МКД

Милошоски: Ќе се обидеме да создадеме влада согласно вољата на гласачите

Вечер Прес

Бриф Локално Република Мета Пулс24 Lider Алсат-М Н.Македонија

61 поврзани вести »

Влажни коловози, можна појава на одрони

ТВ21 - 15.01.2017

Патниот правец Македонски Брод – с.Здуње на кој гравитираат 11 села, не е прооден за секаков вид на сообраќај. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот по ...

Сообраќајот во зимски услови, затворен патот Македонски пат-с. Здуње

Канал5

Сообраќајот во зимски услови, затворен патот Македонски Брод -с. Здуње

ТВ21

Сообраќајот блокиран до 11 села кај Македонски Брод

Фокус

Сообраќајот блокиран до 11 села кај Македонски Брод

+инфо

Сител Курир Телеграф А1 On Press24 Репортер Нова ТВ еМагазин

59 поврзани вести »

БЕГ: испораката на топлинска енергија нормална, да се внимава на внатрешните инсталации

ТВ21 - 15.01.2017

Компанијата за снабдување со топлина „Балкан енерџи“ соопшти дека испораката на топлинска енергија преку централниот вреловоден систем се одвива нормално, без сериозни дефекти и оти снабдувањето на потрошувачите е согласно потребните дневни ...

БЕГ: Нормализирана испораката на топлинска енергија

Кајгана

БЕГ: Испораката на топлинска енергија е нормална

Курир

БЕГ:Испораката на топлинска енергија е нормална

Press24

Балкан енерџи: Потрошувачите да внимаваат на внатрешната инсталација

+инфо

А1 On Нетпрес Сител Телеграф Репортер Алфа Макфакс Фактор

87 поврзани вести »

360 Видео: Виртуелна прошетка низ Белата куќа со Барак и Мишел Обама

Алсат-М - 15.01.2017

Ова видео на сите заинтересирани корисници на интернетот им овозможува да прошетаат низ Белата куќа заедно со Барак и Мишел Обама, од удобноста на своите домови. Видео снимката ги води гледачите низ девет различни делови од куќата, вклучувајќи ја и ...

Нобеловецот за мир осум години во војна

Вест

Обама ги продолжи санкциите кон Русија

Алсат-М

Обама ги продолжи санкциите против Русија

Руска реч

Погледнете како Мишел Обама ги изненади луѓето кои снимаа проштални пораки за неа

Кафе пауза

Р.С.Европа Мета Црнобело Р.С.Европа А1 On Р.С.Европа Макфакс +инфо

86 поврзани вести »