TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-01-09 - 2017-01-15

Телеграма со сочуство од Заев до семејството на Саша Николовски-Ѓумар

Канал5 - 15.01.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев испрати телеграма со сочувство до семејството на познатиот диригент Саша Николовски – Ѓумар. „Изразувам искрено и длабоко сочувство за загубата на Саша Николовски – Ѓумар, во име на Социјалдемократскиот Сојуз и во ...

Замина голем човек, пријател и музичар

Вест

Комеморативна седница во чест на Саша Николовски-Ѓумар в среда

Телеграф

Замина уште една легенда: Прерано не напушти Саша Николовски Ѓумар

Таратур

Заев испрати телеграма со сочувство до семејството на Саша Николовски – Ѓумар

Макфакс

Сител +инфо А1 On Кајгана Курир Пулс24 Бриф Пулс24

49 поврзани вести »

Снегот и ниските температури помогнаа да се намали бројот на заболени од грип

ТВ21 - 14.01.2017

Според последните податоци од Институтот за јавно здравје, во првата недела од јануари во Македонија е намален бројот на заболени од грип. Во првите седум дена од 2017 година регистрирани се 8.067 нови случаи на заболени од грип.

Во Битола 932 лица заболени од грип

Тера

Две деца починаа од грип

Фокус

Две деца на возраст од 3 и 4 години починаа од грип

Телма

Две деца починаа од грип

24 Вести

Алсат-М Сакам да кажам Вест Канал5 Репортер +инфо Сител А1 On

43 поврзани вести »

И искусните возачи ќе се збунат: Што значи овој знак?!

Сител - 14.01.2017

Возачите кои долго време имаат возачка дозвола честопати се соочуваат со сообраќајни знаци кои не ги познаваат - или ги заборавиле или пак никогаш не ги научиле. Меѓу нив се и оние кои даваат информација за престанокот на важењето на некои наредби.

И искусните возачи ќе се збунат: Што значи овој знак?!

Press24

ЌЕ СЕ ЗБУНАТ И ИСКУСНИ ВОЗАЧИ: Ретко кој знае што значи овој сообраќаен знак (ФОТО)

Телеграф

Во Скопје девет сообраќајки, пајакот отстранил 64 возила

Курир

Во Скопје девет сообраќајки, пајакот отстранил 64 возила

Нетпрес

Сител Репортер А1 On Press24 Телеграф Локално Република Вечер Прес

63 поврзани вести »