TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-05-22 до 2017-05-28

БЕСА и СДСМ не се договориле за редефинирање на државата

Телма - 28.05.2017

Партијата БЕСА нема да биде дел од идната влада. Ова го објави на ден пред формирањето на Владата откако партијата одржа централно претседателство и совет. Не се нагодиле со мандатарот Зоран Заев од СДСМ по барањето за редефинирање на државата.

Беса оди во опозиција, СДСМ и ДУИ формираат Влада

Глас на Америка

ДС до албанските партии: Не само вербална туку и практична поддршка

Нова ТВ

БЕСА нема да биде дел од Владата

Нова ТВ

Прес-конференција на Движењето Беса во 15 часот

Алсат-М

24 Вести Алсат-М 24 Вести Р.С.Европа 24 Вести Алсат-М Р.С.Европа 24 Вести

263 поврзани вести »

Велика Британија, две нови апсења за нападот во Манчестер

Алсат-М - 27.05.2017

Британската полиција соопшти дека направила уште два нови апсења во врска со смртоносниот терористички напад во Манчестер, додека напорите за апсење на осомничен мрежата се зголемувале, бидејќи се верува дека бомбашкиот самоубиец, Салман Абед бил ...

Милион фунти од Сити и Јунајтед во фондот за жртвите во Манчестер

Нова ТВ

Бомбата во Манчестер, иста со оние во Париз и Брисел

Нова ТВ

Уапсени уште две лица во Манчестер

МКД

Секоја чест! Вест Хем му помага на херојот од Манчестер

Екипа

БркајРабота Кајгана Кајгана А1 On Тера Макфакс Макфакс Макфакс

190 поврзани вести »

„ТиРама Фешн" доби бриселска верзија - „могеринки“ !

Вечер - 26.05.2017

Средбата на балканските лидери во Брисел со високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини сеуште е тема број 1 на социјалните мрежи, но не поради некоја политичка драма, туку поради стајлингот кој го промовираше албанскиот премиер Еди Рама.

Заев посакува датум за преговори со ЕУ во 2018

Сакам да кажам

Иванов кај Путин, Заев кај Могерини...

Н.Македонија

Заев по средбата со Могерини е оптимист за почеток на преговорите со ЕУ

Канал5

Заев: Од понеделник ќе имаме нова влада

Позитив.мк

Слободен Печат Телма 24 Вести Нова ТВ Нова ТВ Алсат-М Р.С.Европа Р.С.Европа

110 поврзани вести »