TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Невреме синоќа ја зафати Македонија

Фокус - 11.06.2017

Силни електрични празнења ноќеска имало во Скопје и Тетово, а невреме го зафати Демир Хисар. Пороен дожд имаше во Скопскиот и Тетовскиот регион, а засега нема информации за штети. Демир Хисар пак буквално побеле од силниот дожд проследен со град.

Нестабилно време со дожд и пад на температурата за 6 степени

Кајгана

Почнува пеколот но доаѓа и ново невреме

Репортер

Следат нагли промени на времето - ако сте метеопат очекувајте го ова

Сител

ФОТО Силни електрични празнења над Тетово и Скопје синоќа

+инфо

Press24 Макфакс Press24 Press24 Фактор Н.Македонија Вистина.мк Алсат-М

138 поврзани вести »

Порој, селото сѐ уште е изолирано

Алсат-М - 10.06.2017

Порој се уште е излоирано иако помина една недела од поплавите. Жителите имаат комуникација со градот преку импровизиран мост по кој се движат само пешаци, но не и автомобили. Надлежните повторно уверуваат дека наскоро ситуацијата ќе се нормализира.

Порој, жителите бараат спречување на честите поплави

Алсат-М

Порој, продолжуваат активностите за санирање на штетите од поплавите

Алсат-М

Владина одлука за санација на штетите од поплавите во тетовско

Фокус

МЗШВ: Земјоделците од Тетовско да ги пријават штетите од поплавите

Канал5

Кајгана А1 On Сител Р.С.Европа МРТ +инфо Курир Порта 3

107 поврзани вести »

(Видео) Леброн Џејмс донесе победа за Кливленд

ЗаЗабава - 11.06.2017

Леброн Џејмс заедно со Кајри Ирвинг беше најзаслужен за првата победа на Кливленд во големото НБА финале против Голден Стејт (137-116). Кавалирси имаа фантастична шутерска вечер и срушија неколку рекорди, меѓу кои оној за број на поени по едно ...

ЛеБрон Џејмс продолжи да руши рекорди

СуперСпорт

Кари игра вонсериски, а зема "мизерна" плата

Вечер Прес

Три нови рекорди на Леброн Џејмс во НБА лигата

Алсат-М

Прва победа на шампионот Кливленд во НБА финалето

Алсат-М

Канал5 Канал5 А1 On Репортер Репортер Курир +инфо Дерби

148 поврзани вести »

Вашингтон: Меланија, сепак влезе во Белата куќа

Макфакс - 11.06.2017

Откако на крајот од минатата недела во јавноста одекна приказната дека Меланија и Доналд Трамп се разведуваат, и тоа поради нејзина наводна афера, денес од Вашингтон пристигнуваат поинакви вести. Имено, Меланија се вселува во Белата куќа.

Од утре животот на Меланија Трамп целосно ќе се промени

+инфо

Вашингтон: Меланија, сепак влезе во Белата куќа

Репортер

Трамп со нова заострена политика кон Куба

Репортер

Трамп ја поништува политиката на Обама кон Куба

Нова ТВ

Кајгана Слободен Печат Кајгана Нетпрес МКД Фактор Локално Локално

140 поврзани вести »