TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Меси е најдобар фудбалер на сите времиња

Вест - 11.06.2017

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси е избран за најдобар фудбалер на сите времиња, во изборот на холандското списание „Фудбал Интернационал“ Капитенот на аргентинската репрезентација зад себе го остави својот сонародник Диего Армандо Марадона ...

Меси одобри – Играчот од Премиер лигата се сели во Барселона?

Спортски

Меси одобри: Барселона носи ново засилување

СуперСпорт

Роналдо со одговор кон Меси: Сакам да го гледам како игра, тој е суперѕвезда

Gol.mk

Меси е број 1 во историјата, Роналдо го нема во Топ 5

SportMedia

Спортклуб Спортски Gol.mk Таратур Таратур Спортски Екипа Вечер Прес

68 поврзани вести »

Наскоро се враќа ефтина струја преку ден?

Скопје инфо - 11.06.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев најави дека од Октомври се враќа ефтина тарифа на струјата преку ден. Во тек се анализи и пресметки како тоа да се спроведе во согласност со европските правила, но и технички поради прештелување на ...

Од октомври се враќа евтината струја преку ден

Вечер Прес

Од октомври евтина дневна тарифа на струјата

Скопје инфо

Кога да очекуваме враќање на евтина дневна тарифа на струјата?

Фактор

Бејли кон Анѓушев: Се надевам дека новата Влада ќе го подобри животот на граѓаните

ТВ21

Фокус 24 Вести Вест Репортер +инфо +инфо Слободен Печат МРТ

66 поврзани вести »

Втора седница на Владата

24 Вести - 06.06.2017

Владата на Република Македонија денеска во 12 часот ќе одржи втора седница. Вчера, на првата седница, меѓу останато, беа формирани работни тела и избрани генерален секретар и определени заменици претседатели на Владата.

Владата на пладне ќе ја одржи втората седница

Фокус

Втора седница на Владата

Канал5

Втора седница на Владата

Алсат-М

Владата на пладне пак се фрла на работа

Вест

МРТ Репортер А1 On Сител Press24 +инфо Р.С.Европа Либертас

44 поврзани вести »

Ѓорческа поразена на финалето во Бол

24 Вести - 11.06.2017

Лина Ѓорческа и нејзината патнерка бугарката Александрина Најденова загубија во големто финале на силниот ВТА турнир во Бол. Македонско-Бугарската двојка не најдоа решение за првите носителки Тајландско-Чешката комбинација во битка за титулата.

Ѓорческа и Најденова поразени во финалето на ВТА турнирот на Бол

Нетпрес

Ѓорческа и Најденова поразени во финалето на ВТА турнирот на Бол

Сител

Ѓорческа го загуби финалето во двојки во Бол

МКД

Ѓорческа и Најденова загубија во финалето на турнирот во Бол

Gol.mk

Дерби Екипа Курир Република Канал5 +инфо Спортклуб Курир

62 поврзани вести »

Владата ги отвори вратите ...

Н.Македонија - 06.06.2017

Како први точки, за кои расправаше Владата вчера, беа најавени распределбата на портфелите на министрите без ресори, поставувањето заменици на претседателот на Владата, избор на генерален секретар и шеф на кабинет, како и воспоставување на ...

Заев: На есен треба да има ребаланс на буџетот

Фокус

Заев: На седницата ќе се распределуваат ресорите, Владата ќе биде отворена за граѓаните

24 Вести

КОЈ ШТО ЌЕ РАБОТИ ВО ВЛАДАТА: Попладне ќе се распределуваат ресорите

Вест

Галерија: Заев и министрите ја почнаа владината седница

Фокус

Канал5 Канал5 Макфакс Сител Кајгана Press24 Слободен Печат Алфа

40 поврзани вести »