TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Михајло Маневски: Ова ли е враќање на животот на самонаречената реформска Влада?

Нетпрес - 25.06.2017

Се укинаа дисперзираните студии. На овој начин се казнија многу ученици и нивните родители кои неможат да ги поднест трошоците на студирање во Скопје или други универзитетски центри, потсетува Маневски Праските од Росоман се истураат на патиштата и ...

Михајло Маневски: Рушење наместо враќање на животот

Курир

Маневски: Рушење наместо враќање на животот

Пулс24

Финансиска помош за земјоделците

24 Вести

Владата испитува тендер на ЕЛЕМ и финансирање невладини организации

Кајгана

Р.С.Европа +инфо Таратур МРТ Нетпрес Фактор Локално Мета

146 поврзани вести »

Сончево и многу топло, УВ индекс 9

Канал5 - 25.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 15 до 19, а дневната од ...

Сончево и многу топло, попладне нестабилно

Алсат-М

Сончево време, попладне нестабилно

ТВ21

Пеколни температури до крајот на месецов

ТВ21

Топол бран до крајот на месецот, со локална нестабилност и врнежи

Канал5

Курир Press24 Press24 Таратур Кајгана Алфа Press24 Сител

91 поврзани вести »

Што остана зад џихадистите? (ВИДЕО)

МКД - 24.06.2017

Снимките од беспилотните летала го покажуваат обемот на уништувањето на стариот дел од ирачкиот град Мосул и на Големата џамија, која џихадистите неодамна ја уништија со експлозив. Над градот постојано се извива чад, а под купот урнатини може да се ...

„Исламска држава“ објави снимки од уништена античка џамија во Мосул (ВИДЕО)

Стандард

Ирак: Ова е крајот на Исламска држава...

Н.Македонија

Мосул: Урнато минарето полно со симболика

Deutsche Welle

Исламскиот свет се возбуди поради либералната џамија во Берлин

Deutsche Welle

Сакам да кажам Канал5 24 Вести Телма Таратур Слободен Печат Р.С.Европа Курир

134 поврзани вести »