TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Раул Гонзалез: Не чека голема борба во групата

Канал5 - 24.06.2017

Македонската ракометна репрезентација на Европското првенство во Хрватска се наоѓа во групата Ц (по вчерашното извлекување на групите) заедно со европскиот првак Германија, Словенија и Црна Гора.

Раул Гонзалез: Не чека голема борба во групата

А1 On

Раул: Сите групи се тешки

Сител

Раул: Тешка група, но верувам во мојата екипа

Стандард

Раул Гонзалес: Тешка група, најважен е првиот натпревар

Слободен Печат

24 Ракомет Gol.mk Gol.mk Gol.mk Локално Канал 77 Вечер Прес Идивиди

68 поврзани вести »

Останете дома, не одете кон Дебар

Авто Магазин - 23.06.2017

Ако се подготвувате за пат кон Дебар, останете дома оти ќе стигнете само до Маврово. Имено, според известувањето на надлежните служби сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово-Дебар на делот од селото Рајчица до Мелнички мост поради изведување ...

Попладне во прекин сообраќајот на патот Маврово-Дебар...

Н.Македонија

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар во прекин во двата правци од 13 до 17 часот

Денар

Работа на патот - утре поладне прекин на сообраќајот на овој пат

Press24

Утре повторно прекин на патот Маврово – Дебар

А1 On

Скопје24 Сител Локално Скопје24 Курир Сител Press24 Локално

45 поврзани вести »

Пинтерест вреди 12,3 милијарди долари

Макфакс - 25.06.2017

Пинтерест објави дека инвестирал 150 милиони долари во подобрување на оваа мрежа со што вредноста на својата компанија ја зголемија на 12,3 милијарди долари. Пинтерест со седиште во Сан Франциско е една од ретките приватни стартап компании која ...

Балканската рута не е затворена, туку е пренасочена?

Фактор

Западнобалканската рута не е затворена, туку е пренасочена преку Бугарија

МКД

Средба на Спасовски со претставници на ИОМ

Макфакс

Средба на Спасовски со делегација на Меѓународната организација за миграции

А1 On

Н.Македонија ТВ21 Алсат-М ТВ21 24 Вести ТВ21 А1 On +инфо

45 поврзани вести »