TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

По повод одбележувањето на Денот на Општина Илинден, "Илинден - 2 Август"- 45 крводарители даруваа крв

Скопје инфо - 21.07.2017

Во рамките на одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден "Илинден - 2 Август" во Домот на култура "Илинден" се реализираше традиционалната крводарителска акција, во која 45 крводарители ја даруваа ...

Илинденци даруваа 45 шишиња крв

Вечер Прес

Крводарителска акција во Куманово

ТВ21

Крводарителска акција по повод Денот на општина Илинден

А1 On

Крводарителска акција во Куманово

Сител

Курир А1 On Кумановски м. Kumanovo News Канал5 А1 On Курир Макфакс

26 поврзани вести »

Се запалил автобус во центарот на Скопје

Фокус - 23.07.2017

Во 14 часот во Скопје на улицата „Димитрије Чуповски“ бб, кај постојката на “Рекорд“, се запалил автобус кој сообраќал на линија со број 23, информираа од МВР. Според полицијата, автобусот бил управуван од страна на 51-годишниот Ѓ.Ѓ. од Скопје.

Запален автобус во центарот на Скопје

Таратур

(ФОТО) Се запали автобус на Рекорд во Скопје

Репортер

ФОТО: Се запали автобус на Рекорд во Скопје

Курир

Се запали автобус на Рекорд - има ли повредени лица?

Press24

Фокус +инфо Сител Макфакс Press24 МК News Либертас Фактор

25 поврзани вести »

МО на Хрватска не ја повлекува оставката, Пленковиќ не му ја прифаќа.

Телма - 20.07.2017

Потпретседателот на хрватската Влада и министер за одбрана Дамир Крстичевиќ, кој поднесе оставка, откако претседателка Колинда Грабар Китаровиќ изјави дека војската требала порано да излезе и да им помогне на пожарникарите во гаснењето на пожарот ...

Хрватскиот министер за одбрана инсистира на оставка

24 Вести

Крстичевиќ: Цврсто стојам зад оставката

Курир

Крстичевиќ: Цврсто стојам зад оставката

+инфо

Хрватскиот министер за одбрана инсистира на оставка

Макфакс

А1 On Стандард Сител Точка Локално Н.Македонија Либертас 24 Вести

36 поврзани вести »

Џафери се сретна со финскиот амбасадор Иконен

А1 On - 20.07.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денеска се сретна со вонредниот и ополномоштен амбасадор на Република Финска во Република Македонија, Перти Иконен. Собраниската служба за информирање соопшти дека Џафери изразил ...

Средба на претседателот Џафери со финскиот амбасадор Иконен

Слободен Печат

Интензивирање на билатералната соработка со Финска

Макфакс

Финска ги поддржува евроатланските интегративни процеси на земјава

+инфо

Интензивирање на билатералната соработка со Финска

Точка

Н.Македонија Канал5 ТВ21 Нетпрес А1 On А1 On +инфо +инфо

24 поврзани вести »