TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Два умерени земјотреси регистирани на островот Кос

ТВ21 - 23.07.2017

По силниот земјотрес во петокот, при што загинаа две лица, грчкиот остров Кос синоќа во рок од неколку минути, беше погоден од два умерени земјотреси. – Првиот земјотрес беше со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала во 20 часот и девет ...

Нови потреси на грчкиот остров Кос

Канал5

Два умерени земјотреси регистирани на островот Кос

Курир

Два умерени земјотреси регистирани на островот Кос

А1 On

По силниот земјотрес од 6,7 - повторно два силни потреси во Грција

Press24

Репортер +инфо Макфакс Кајгана МКД Сител Либертас Локално

181 поврзани вести »

Трамп: Имам целосно овластување за помилување луѓе

Алсат-М - 23.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер напиша дека располага со „целосно овластување“ за да помилува луѓе. Таквата изјава медиумите во САД ја оценуваат како реакција на претседателот на извештаите во домашната јавност, за тоа дека Трамп ...

Трамп пушти во употреба најнов борбен брод (фото)

Канал5

Трамп: Имам целосно овластување за помилување луѓе

Сител

Трамп: Имам целосно овластување за помилување луѓе

Курир

Трамп: Имам целосно овластување за помилување луѓе

А1 On

Макфакс МКД Репортер +инфо Либертас Република Вечер Прес Локално

176 поврзани вести »

Барселона го победи Јувентус со двата гола на Нејмар

Канал5 - 23.07.2017

Со двата гола на Нејмар екипата на Барселона славеше победа над европскиот вицепрвак Јувентус во натпревар „Интернационалниот Куп на Шампиони“. На средбата опдиграна во Њујорк, екипата на Барселона која за прв пат настапи под водство на новиот ...

Додека го селат во Париз тој го растура Јувентус: Спектакуларен гол на Нејмар!

Таратур

Барселона го победи Јувентус со двата гола на Нејмар

+инфо

(ВИДЕО) Барселона го победи Јувентус со двата гола на Нејмар

Сител

Барселона го победи Јувентус со двата гола на Нејмар

А1 On

Таратур Таратур МКД Дерби Gol.mk Gol.mk СуперСпорт Дерби

162 поврзани вести »

Гори Албанија, 18 пожари во последните 24 часа

Сител - 23.07.2017

Осумнаесет пожари избувнаа во различни региони на Албанија во последните 24 часа, јави агенцијата АТА, цитирајќи податоци на службата за вонредни ситуации. Со огнената стихија се борат над 154 пожарникари, 30 противпожарни возила, 54 доброволци, 50 ...

Серија пожари беснеат и во Албанија

Алфа

Колкави штети предизвикаа пожарите во Хрватска?

Кајгана

Осумнаесет пожари во Албанија во последните 24 часа

А1 On

Серија пожари беснеат и во Албанија, Балканот гори

Нова ТВ

Локално еМагазин Република МКД Макфакс ТВ21 Репортер Слободен Печат

154 поврзани вести »

Несовесни граѓани фрлаат шут на јавни површини

Алсат-М - 23.07.2017

Несовесните жители на Скопје узурпираат јавни површини со фрлање на градежен шут и стара покуќнина, односно со се што е непотребно во нивните домови. Овие непријатни слики можат да се сретнат во многу скопски општини, но најистакнати се во општините ...

Жителите на Дебарца не сакаат регионална депонија во атарот на селото

24 Вести

Чаир се „дави“ во отпад, се чека реакција на властите

Фактор

Депонијата во Тетово, ветувања, но не и дислокација

Република

СДСМ: Пратениците на ВМРО -ДПМНЕ да престанат да глумат еколошки месии

Фокус

Алсат-М Алфа OhridNews Сител Слободен Печат OhridNews Телма Канал5

87 поврзани вести »

Гори островот Хвар, нов пожар беснее во Хрватска

Press24 - 23.07.2017

Хрватското приморје повторно гори, овој пат пожарникарите се борат против пожарот кој избувна вчера вечерта на локалната депонија во стариот дел на островот Хвар. Како што пренесуваат тамошните медиумите пожарот избувнал во 19:30 часот а пожарот го ...

Гори островот Хвар, нов пожар во Хрватска (ФОТО)

Курир

Повторно пожар во Хрватска, гори стариот дел на островот Хвар

Нова ТВ

Штетата од пожарите во околината на Сплит е најмалку 5,7 милиони евра

Вечер Прес

Пожар го зафати и хрватскиот остров Хвар

еМагазин

Република МК News Телма Канал5 24 Вести ТВ21 Канал5 Нетпрес

122 поврзани вести »