TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Диего Коста реагираше за доагањето наМората

СуперСпорт - 23.07.2017

Шпанецот Мората вчера стана нов играч на Челси,Овој трансфер чинеше 58 милиони фунти а цената може да расне до 70 милиони фунти со плус бонуси. Доагањето на Мората значи дека Коста официјално ке замине од Челси.И најверојатно ке се врати во Атлетико ...

Зидан открива што му е потребно на Реал

Спортски

Зидан : Ни треба напаѓач

СуперСпорт

Зидан прво го пушти да си оди, сега „плаче“ дека му фали

SportMedia

Зидан сурово искрен: Мората замина, ќе мора да пронајдеме негова замена

Дерби

Дерби Спортски Кајгана Екипа Идивиди СуперСпорт Дерби Спортски

109 поврзани вести »

Дојран на референдум решава за „Казандол“ и за нови рудници

Канал5 - 23.07.2017

Жителите на општина Дојран денеска на локален референдум ќе се изјаснат дали се „за“ или „против“ продолжување со работа на рудникот „Казандол“ кој се наоѓа на територијата на соседната општина Валандово и дали се „за“ или „против“ отворање на ...

Дојран на референдум решава за „Казандол“ и за нови рудници

Фокус

Дојран на референдум решава за „Казандол“ и за нови рудници

Алсат-М

Дојран на референдум решава за „Казандол“ и за нови рудници

Телма

Дојран на референдум решава за „Казандол“ и за нови рудници

24 Вести

Фокус Фокус Фокус 24 Вести Телма 24 Вести ТВ21 Сакам да кажам

72 поврзани вести »

Осум сообраќајки во Скопје, повреден пешак

Канал5 - 21.07.2017

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР - Скопје случени се осум сообраќајни незгоди. Во една од нив пешак се здобил со тешки телесни повреди, во три полесно се повредени три лица, а во четири е причинета материјална штета.

Осум сообраќајки во Скопје, повреден пешак

ТВ21

Осум сообраќајки во Скопје, повреден пешак

Курир

Осум сообраќајки вчера во Скопје, повреден пешак

Скопје24

Состојба на патиштата во Македонија

Скопје24

А1 On Макфакс Сител Либертас Скопје инфо Скопје инфо Канал 77 Точка

103 поврзани вести »

СДСМ ги поддржува протестите во населбата Камник

Канал5 - 22.07.2017

Советничката група на СДСМ во советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на населбата Камник против нетранспарентниот и игнорантски однос од страна на локалната власт предводена од градоначалникот Тони ...

Николовски: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите

Нетпрес

СДСМ Гази Баба: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите

+инфо

Општина Гази Баба: Советниците од советничката група на СДСМ, наместо да помогнат во реализацијата на проектите на општината, прават опструкција

Курир

Николовски: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите, граѓаните на Гази Баба ќе изберат промени

Слободен Печат

+инфо А1 On А1 On Нетпрес Либертас Пулс24 Либертас Алсат-М

64 поврзани вести »