TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Венгер во „мат“ позиција, Санчез ја соопштил одлуката!

Таратур - 23.07.2017

Англиските медиуми пренесуваат дека Чилеанецот, Алексис Санчез, веќе донел одлука. Санчез го форсира својот трансфер во ПСЖ, а Венгер тешко дека нешто може да направи за да го спречи. Чилеанецот нема намера да го продолжи договорот кој му истекува ...

Венгер во „мат“ позиција, Санчез ја соопштил одлуката!

Спортски

Алексис Санчез му кажал „ДА“ на ПСЖ и потпишал четиригодишен договор со француската екипа

Gol.mk

Ултиматум од Санчез

Вечер Прес

Венгер има јасен став околу случајот Санчез

Дерби

Спортклуб Спортски СуперСпорт СуперСпорт Вечер Прес Дерби Спортски Екипа

46 поврзани вести »

Стејт Департмент: Растечки екстремизам на Косово финансиран од странци

Нова ТВ - 23.07.2017

Во годишниот извештај за тероризмот во светот, американскиот Стејт департмент истакнува дека, кога станува збор за Косово, странски организации кои ги помагаат екстремистите активно ги користат социјалните мрежи за ширење на пропагандата и ...

Стејт департмент: Слаба стратегија и екипираност во борба против тероризмот

24 Вести

Стејт департментот: Странци финансираат екстремисти на Косово

МКД

Странци финансираат екстремисти на Косово

Тера

Се зајакнува исламскиот екстремизам на Косово

Курир

Нова ТВ Точка 24 Вести ТВ21 Канал5 Телма Фокус ТВ21

45 поврзани вести »

На Богородица и Дојран се чека од 30 минути до еден час

Канал5 - 22.07.2017

На граничните премини Богородица и Дојран утринава за излез од државата се чека од 30 минути до еден час. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на граничниот премин Богородица се чека еден час, додека на граничниот премин Дојран ...

На Богородица и Дојран се чека од 30 минути до еден час

24 Вести

На Богородица и Дојран се чека од 30 минути до еден час

ТВ21

Од 30 минути до еден час се чека на Богородица и Дојран

Фокус

На Богородица и Дојран се чека од 30 минути до еден час

А1 On

Курир +инфо Press24 Скопје24 Стандард Макфакс МКД Слободен Печат

28 поврзани вести »

Пери им побегна на „соколите“

SportMedia - 23.07.2017

И покрај најавите на челниците на клубот дека и следната сезона ќе го носи дресот на Карпош Соколи, Кендрик Пери одлучи да ја промени средината. Американецот го замени скопскиот тим за Солнок.

„Соколот“ Пери одлета за Унгарија

Екипа

Пери им „летна“ на соколите од Карпош

Gol.mk

Пери му врза машна на Карпош Соколи

Вечер Прес

Карпош Соколи од АБА лигата си ги бара назад 150.000 илјади евра уплатени за котизација

Канал5

ТВ21 Gol.mk Сител МКД Дерби СуперСпорт Екипа SportMedia

41 поврзани вести »

Делови од Ѓорче Петров и Сопиште утре без струја

ТВ21 - 23.07.2017

Од 9 до 12 часот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улицата „4 Јули“ во општина Ѓорче Петров. Во периодот од 9 до 10 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „1“ во село Горно Соње, општина Сопиште.

Делови од Ѓорче Петров и Сопиште утре без струја

Нетпрес

Делови од Ѓорче Петров и Сопиште утре без струја

А1 On

Делови од Ѓорче Петров и Сопиште утре без струја

Сител

Делови од Ѓорче Петров и Сопиште утре без струја

+инфо

Скопје24 Курир Република Либертас Нетпрес Точка Скопје инфо Канал5

40 поврзани вести »