TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

Вардар го доби дербито против Пелистер

24 Вести - 24.09.2017

Дерби натпреварот од 7. коло во Првата македонска фудбалска лига, кое се одигра во Битола, му припадна на шампионот Вардар кој минимално со 1-0 го победи Пелистер. Дуелот на „Тумбе Кафе“ го реши Дејан Блажевски со голот постигнат во 30-тата минута ...

Пелистер домаќин на Вардар во дербито на ПМФЛ

Канал5

Вардар не импресионираше, но со победа се враќа од Битола

МКД

Вардар го доби дербито против Пелистер

+инфо

Вардар гостува кај Пелистер во дербито на ПМФЛ

А1 On

Sport M Екипа SportMedia Алфа Sport M Курир Sport 1 Gol.mk

114 поврзани вести »

Косово, Харадинај започнува со официјалните посети надвор од земјата

Алсат-М - 24.09.2017

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај наредната недела се очекува да ги оствари неговите први официјални посети надвор од земјата. Приоритет е Подгорица, каде Харадинај ќе има средби со црногорските челници, надевајќи се на нова можност за преговори ...

Вулин контра Тачи - Единствена војска на Косово е КФОР

Фактор

Тачи: Никој не може да го блокира формирањето на војската

Алсат-М

Тачи: Косово ќе добие армија 20 крајот на 2017

24 Вести

Тачи: Косово до крајот на годинава ќе има своја војска, тоа никој нема да го спречи

Кајгана

Алфа Р.С.Европа +инфо Макфакс А1 On Точка Локално Локално

102 поврзани вести »

Предизборна конвенција на ДУИ во Гостивар

Канал5 - 24.09.2017

Гостиварскиот огранок на Демократската унија за интеграција (ДУИ) вчеравечер во Центарот за култура одржа промотивна конвенција на која беа претставени кандидатот за градоначалник и кандидатите за членови на советот на општина Гостивар.

Предизборна конвенција на ДУИ во Гостивар

А1 On

Предизборна конвенција на ДУИ во Гостивар

Република

Собранието ја продолжува расправата за Законот за јазиците

24 Вести

Милошовски продолжува со обвинувања: ДУИ правела криминал

ТВ21

Фокус МКД Макфакс Точка Фактор Sky Република iPortal

65 поврзани вести »

На Панче кој ја нападна Шеќеринска во Собрание му се закануваат од три до десет години затвор

Таратур - 20.09.2017

Панче Ангелов, обвинет за насилството во Собранието за време на крвавиот четврток и за нападот на пратеничката Радмила Шекеринска вчера седна на обвинителната клупа. Адвокатот на Ангелов за настаните од 27 април во Собранието изјави дека обвинетиот ...

Одложено судењето за напаѓачот на Шеќеринска: За целосна правда мора да бидат казнети и нарачателите на крвавиот четврток

Локално

Одложено судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието

Алсат-М

Денеска почнува судењето на напаѓачот на Радмила Шекеринска во Собранието од 27 април, крвавиот четврток

Фокус

Кубачот на Шекеринска тепал кого стигне во Собранието, почна судењето за 27 април

Сакам да кажам

Фокус 24 Вести Фокус ТВ21 Сакам да кажам Телма 24 Вести ТВ21

62 поврзани вести »