TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

ДИК денеска ќе го утврди редоследот на листите за локалните избори

Телма - 19.09.2017

ДИК ќе ја одржи жрепката за редоследот на листите за локалните избори Жрепката за утврдување на редоследот во единствената листа на кандидати - редоследот на гласачките ливчиња ќе се одржи денеска во 12 часот, соопшти Државната изборна комисија.

Жрепка за редоследот на листите за локалните избори

МРТ

ДИК: Ждребување за редоследот на гласачките ливчиња

Нова ТВ

Во ДИК денеска жребка за редоследот на листите за локалните избори

МКД

Напладне жрепка за редоследот на листите на локалните избори

Пулс24

Точка Н.Македонија Канал5 24 Вести ТВ21 Алсат-М 24 Вести Алсат-М

33 поврзани вести »

Анкета: Мнозинството Британци сега би гласале против Брегзит

Алсат-М - 23.09.2017

Кога денеска би се одржувал референдум за излегување на Велика Британија од Европската унија, 52 отсто од Британците би се определиле за останување во Унијата, покажуваат резултатите од најновата анкета спроведена вчера од „Индепендент“ и Институтот ...

Британците сепак не го сакаат Брегзит

Канал5

Мудис го намали кредитниот рејтинг на Велика Британија

Deutsche Welle

Доколку сега би се одржал референдумот за Брегзит, Британците би гласале за останување

А1 On

Британците се премислија, сега би гласале против Брегзит

+инфо

Алфа Нова ТВ Стандард Стандард Н.Македонија Денар Идивиди Денар

48 поврзани вести »

Цедевита освојувач на кошаркарскиот АБА Супер куп

Канал5 - 24.09.2017

Екипата на Цедевита е освојувач на трофејот во кошаркарскиот АБА Супер куп, откако загрепскиот тим во финалето на првиот куп на ова натпреварување, што се одржа во Бар, го совлада црногорскиот Будуќност со 78:69.

Цедевита победник во АБА лигата

Алсат-М

ВИДЕО: Цедевита е првиот освојувач на АБА-Суперкупот

Gol.mk

Цедевита е првиот освојувач на Суперкупот во АБА (Видео)

Дерби

Цедевита освојувач на кошаркарскиот АБА Супер куп

Курир

Сител А1 On Канал5 Екипа Sport 1 Сител Sport M Дерби

47 поврзани вести »