TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Ѓорѓи Спасов до Саша Богдановиќ: Чекав како мајмун пред затворена порта во Центар

Курир - 25.11.2017

Политичкиот аналитичар од СДСМ, Ѓорѓи Спасов, на Фејсбук се пожали дека бил лошо истретиран од градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ. Имено, Спасов во име на куќниот совет на зградата во која живее сакал да се сретне со Богдановиќ, за ...

Ѓорѓи Спасов разочаран од Српче: Барав состанок на 5 минути со него, но чекав како мајмун пред Општина Центар

Вечер Прес

Ѓорѓи Спасов разочаран од Српче: Барав состанок на 5 минути со него, но чекав како мајмун пред Општина Центар

Република

Општина Центар врши целосна ревизија на спомениците од ,,Скопје 2014“

Канал5

Богдановиќ: Ќе се испитува што и како е градено во проектот „Скопје 2014“

Канал5

Слободен Печат Сакам да кажам Сакам да кажам Телма ТВ21 Фокус Фокус Фокус

50 поврзани вести »

„Недела на грижа за стари лица“ се одбележа и во Прилеп

А1 On - 24.11.2017

Со насмевка, топла прегратка, муабет и учество во делење на оброкот на штитениците од домот за стари лица „Киро Крстески-Платник“, волонтерите на прилепската организација на Црвен крст денеска се вклучија во активностите за одбележување на „Неделата ...

Неделата на грижа за старите лица се одбележа и во Прилеп

Макфакс

„Недела на грижа за стари лица“ се одбележа и во Прилеп

Вечер Прес

Недела на грижа за стари лица

OhridNews

Саити: До 2050 во Македонија стари ќе бидат 33 проценти од населението

Канал5

Слободен Печат Алфа А1 On Сител +инфо А1 On Кумановски м. Кумановски м.

33 поврзани вести »

Шампионот има план: Јувентус мерка дефанзивец на Милан

Дерби - 25.11.2017

Екипата на Милан влезе со големи амбиции во оваа натпреварувачка сезона, потроши над 200 милиони евра за да направи компетитивен состав кој ќе може да обезбеди пласман во Лигата на шампионите, но засега не оди се според планот и „црвено-црните“ веќе ...

Шампионот има план: Јувентус мерка дефанзивец на Милан

Точка

(ФОТО) Сан Сиро полуде: Кака се врати во Милан

Спортклуб

Видете како „Сан Сиро“ го пречека Кака!

Спортски

Кака: Милан е опција, но се уште не сум завршил со фудбалот

Стандард

Спортклуб Екипа Дерби Таратур Точка Sport 1 24Фудбал Спортски

49 поврзани вести »