TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Сончево со мала локална облачност и со температура до 16 степени

Мета - 25.11.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево, со мала локална облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој ќе биде поизразен долж Повардарието. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.

Сончево време со температура до 16 степени

ТВ21

Сончево со температура од 11 до 16 степени

Канал5

Веме; Сончево, до 16 степени

Алсат-М

Сончево со температура до 16 степени

Кајгана

Слободен Печат Курир А1 On Сител +инфо Алфа МКД МРТ

58 поврзани вести »

„Јадран филм“ ќе го тужи Тозија

Фокус - 25.11.2017

Продуцентската куќа „Јадран филм“ и екипата на играната серија „Македонија“ ги демантираа наводите на директорот на Агенција за филм, Горјан Тозија, кој, велат, манипулира со јавноста. Тозија претходно соопшти дека од трансакциската сметка на ...

Реакција на „Јадран филм“ за одземените 300.000 евра

ТВ21

„Јадран филм“ најави дека ќе ја тужи Агенцијата за филм, парите им биле незаконски одземени

А1 On

„Јадран Филм“ со реакција на одземањето на средствата од нивната сметка

МКД

„Јадран филм“ ќе го тужи „рекетарот“ Тозија

Стандард

Кајгана +инфо Нетпрес Сител Курир Макфакс Вечер Прес Вечер Прес

56 поврзани вести »