TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-11-27 до 2017-12-03

Пратениците на распит во вторник

Сител - 03.12.2017

Во вторник се очекува пратениците кои останаа без имнуитет да бидат повикани на распит кај судија на претходна постапка. Вакви се очекувањата на одбраната откако и денеска, до скопските кривичен суд не се пристигнале решенијата со кои Собранието во ...

Во вторник ќе се знае дали пратениците ќе одат во притвор?

Фокус

Од понеделник - одлука за притворите на пратениците?

24 Вести

Одлуките за одземени имунитети на пратениците не стигнале во Кривичен

+инфо

Собранието им го одзеде имунитот на осомничените пратеници

Телма

Нова ТВ Телма Нова ТВ 24 Вести Алсат-М Р.С.Европа МКД Фокус

197 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува седница на Извршниот комитет

Нова ТВ - 03.12.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува седница во партискиот штаб. Седницата почна веднаш по завршувањето на протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во петокот во интервју за порталот „Курир“ најави дека ...

Груевски: Предложивме закон за амнестија, доста е реваншизам

Нова ТВ

Заев: Силна опозиција ќе ја направи власта да биде поодговорна

Алсат-М

Седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

МКД

Во тек е седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус

Фокус Алсат-М Алсат-М Сител А1 On Либертас Либертас +инфо

145 поврзани вести »

ФОТО: Груевски и Мицковски со група приврзаници протестираа пред затворот во Шутка

Локално - 03.12.2017

Група поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ, предводени од лидерот Никола Груевски во друштво на генералниот секретар Христијан Мицковски синоќа протестираа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените во врска со настаните во Собранието на Република ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред затворот во Шутка

CivilMedia

Околу 5. 000 луѓе маршираа за правда за притворените

Поглед

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред затворот во Шутка

Р.С.Европа

Петти ден протест на ВМРО-ДПМНЕ, денес пред Истражниот затвор во Шутка

МКД

24 Вести Канал5 Либертас Сител ТВ21 Либертас Канал5 +инфо

124 поврзани вести »