TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Насилни протести пред амбасадата на САД во Бејрут

Нова ТВ - 10.12.2017

Пред американската амбасада во Бејрут, се насобраа демонстранти кои протестираат против одлуката на американскиот претседател да го признае Ерусалим за главен град на Израел. Конфликтот започнал кога демонстрантите се обиделе да влезат во зградата ...

Протести во Бејрут и Газа по одлуката на Трамп за Ерусалим

Телма

Ердоган: Израел е окупаторска држава

24 Вести

Тензии и дипломатски притисоци по одлуката на Трамп да го признае Ерусалим за главен град на Израел

24 Вести

Ердоган: Израел е окупаторска држава

Алсат-М

Р.С.Европа МКД Алсат-М МКД МКД МКД А1 On Кајгана

433 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 16 часот ќе протестира пред затворот во Шутка

Нова ТВ - 10.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение најави дека денес ќе одржи протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. „Во знак на револт против неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа хунта, ВМРО ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

Нова ТВ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

24 Вести

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

МКД

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

МКД

Алсат-М Р.С.Европа Фокус Р.С.Европа Алсат-М Либертас А1 On +инфо

130 поврзани вести »