TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Нема да верувате за што Русите ги користат овие огромни кучиња

Сител - 10.12.2017

Овие кучиња се толку масивни и застрашувачки, што не постои можност вашиот дом да биде ограбен ако го имате ова куче во својот двор. Овие огромни кучиња се планински кучиња, а која е нивната улога, како и нивното однесување, погледнете во ...

Куче скитник повреди мајка и син во Скопје

Алсат-М

Во Гази Баба куче искасало дете и жена

МКД

Уште еден напад на куче во Скопје, куче-скитник повредил мајка и дете

Фокус

НОВ НАПАД: Мајка и 6 годишен син искасани од куче

БркајРабота

Сител ТВ21 Либертас +инфо А1 On Кајгана Макфакс Канал5

65 поврзани вести »

Кој ќе ви плати отштета ако ве касне куче скитник?

Сител - 10.12.2017

Град Скопје и „Kомунална хигиена“ исплаќаат отштета на граѓани што биле каснати од улични кучиња и кои потоа тужеле на суд и добиле надомест на штета. Во октомври годинава 300 граѓани побарале да се вакцинираат на Инфективната клиника поради истата ...

Кој ќе ви плати отштета ако ве касне куче скитник?

МК News

Скопјани живеат во страв: Уште една жена изгризана од улични кучиња, кој треба да одговара за неколкумината повредени?

Курир

Стручната помош е најважна при каснување од куче

Сител

Кој ќе ви плати штета ако ве касне куче скитник

Вечер

Репортер Press24 Фокус 24 Вести Фокус Фокус Алсат-М МКД

59 поврзани вести »