TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Сончево со мала до умерена облачност

24 Вести - 10.12.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Изутрината ќе има услови за провејување на слаб снег во западните и северозападните делови од земјата. Повремено засилен ветер ќе дува на југоистокот.

Времето денеска сончево со температура до 10 степени

Р.С.Европа

Сончево со мала до умерена облачност

Алсат-М

Утрово провејува слаб снег, преку ден сончево

Таратур

Сончево со мала до умерена облачност

Сител

Макфакс А1 On Тера Скопје инфо Курир Репортер Нетпрес Вечер

49 поврзани вести »

Блиц: Убиениот Србин при грабежот на менувачницата во Кисела Вода 20 години бил баран со меѓународна потерница

Фокус - 10.12.2017

Четириесет и девет годишниот Србин Ненад Топиќ е еден од ограбувачи на менувачницата во скопска Кисела Вода, кои на 27 ноември беа убиени од страна на сопственикот Гоце А. Како што објави српскиот весник Блиц, Топиќ е идентификуван според ...

Братот на сопственикот на менувачницата од Кисела Вода бил убиен во вооружен грабеж

Сител

Блиц: Убиениот Србин при грабежот на менувачницата во Кисела Вода 20 години бил баран со меѓународна потерница

Либертас

Србинот убиен при грабежот во Кисела Вода, дваесет години ѝ бегал на полицијата

Кајгана

Србинот убиен при грабежот во Кисела Вода, 20 години ѝ бегал на полицијата

+инфо

Макфакс МК News Скопје инфо Фактор Скопје24 Орбис Вечер Вечер

46 поврзани вести »

Ќе се укине ограничувањето за продажба на алкохол

Телма - 06.12.2017

Министерството за економија за два месеца треба да подготви измени на Законот за трговија со кои ќе се укине ограничувањето за продажба на алкохол по 19 односно 21 часот и ќе се овозможи продажба и во кисоци со поседување лиценца, информираа денеска ...

Ќе се укине ограничувањето за продажба на алкохол

Нова ТВ

Владата ќе ја укинува забраната за продажба на алкохол по 19 часот

МКД

Ќе се укине ограничувањето за продажба на алкохол

Алсат-М

Ќе се укине ограничувањето за продажба на алкохол

24 Вести

Фокус Либертас Академик Радио МОФ А1 On Канал5 Сител Н.Македонија

46 поврзани вести »

ТАЈМАУТ: Нова сезона, стара приказна од МЗТ

Екипа - 09.12.2017

МЗТ Скопје и сезонава ќе води тешка битка за опстанок во АБА-лигата, додека во домашното првенство има сериозен ривал за симнувањео од тронот на мак-баскетот. Само што, „металците“ и лани освојуваа трофеи дома и играа топло-ладно во регионот (повеќе ...

Тодоров повеќе не е тренер на МЗТ

Слободен Печат

Тодоров поднесе оставка, испразнета клупата на МЗТ Скопје

Шеталиште

МЗТ ја прифати оставката на Тодоров, „Штрковите“ бараат нов тренер

МКД

Крај: Тодоров не е повеќе тренер на МЗТ Скопје

Спортклуб

Канал5 SportMedia Сител Сител SportMedia SportMedia СуперСпорт SportMedia

68 поврзани вести »

Кои се најзагадени градови во Македонија?

ТВ21 - 10.12.2017

Тетово, Битола и Скопје, се градовите со највисоко ниво на загадување на воздухот, а според резултатите на мерењето на загаденост на воздухот од Министерството за животна средина, загадено е и во Куманово и Велес.

Загаден воздухот во Скопје

24 Вести

Загаден воздухот во Скопје, од попладне се очекува расчистување

Алсат-М

Воздухот енормно загаден, се чека ветар да го расчисти

Фокус

Загаден воздухот во Скопје, од попладне се очекува расчистување

МРТ

Популарно Либертас ТВ21 +инфо Канал5 А1 On Сител Кафе пауза

45 поврзани вести »

Најмногу снег во Лазарополе и Маврово (ФОТО)

МКД - 10.12.2017

Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата за хидрометереолошки работи. Висината на снежната покривка изнесува 1 сантиметар во Дебар и Скопје – ...

Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

Популарно

Македонија во бело - каде натрупа најмногу снег

Сител

Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

ТВ21

Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

Идивиди

Кајгана Либертас А1 On +инфо Канал5 Н.Македонија МК News Алфа

45 поврзани вести »