TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Владата најави реформи во администрацијата

Бизнис Вести - 07.12.2017

Очекувам новата стратегија за реформа на јавната администрација да биде испратена до Владата пред крајот на оваа година, рече министерот Дамјан Манчевски на денешната презентација на буџетот за 2018 година на Министерството за информатичко општество ...

Буџетот на МИОА поголем три и пол пати, обезбедени средства за МРТ

ТВ21

Буџетот на МИОА поголем три и пол пати, обезбедени средства за МРТ

Либертас

Манчевски го презентираше буџетот на МИОА

МРТ

Манчевски: Најголем дел од буџетот – 19,3 милиони евра – ќе одат за МРТ, МРД и за ААВМУ

Либертас

Макфакс +инфо А1 On Н.Македонија iPortal Денар Шеталиште Точка

40 поврзани вести »

Сопрена изградбата на Панорамското тркало во Скопје

Build - 05.12.2017

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на денешната прес-конференција информираше дека Градот Скопје ја сопрел изградбата на Панорамското тркало. Тој посочи дека во овој објект се залудно потрошени милионски суми на средства, а притоа е нанесена ...

Дождот дефинитивно го „однесе“ Панорамското тркало

Фактор

Шилегов: Стопирана е изградбата на Панорамското тркало

Нова ТВ

Град Скопје одвоил околу 5 милиони денари за новогодишно украсување

Нова ТВ

Шилегов: Наместо да донесе туристи, „Скопје 2014“ стана закана за граѓаните

Фокус

МКД Алсат-М Р.С.Европа А1 On +инфо ТВ21 Сакам да кажам Макфакс

38 поврзани вести »

МЗТ прокоцка 19 поени разлика против Морнар

Телма - 10.12.2017

Очигледно ништо не му помага на МЗТ Скопје сезонава во АБА-лигата. Ниту со новиот тренер Жељко Лукајиќ, ниту со навивачката група „Аеродром Фемили“, која се врати на трибините по две ипол годишно отсуство, македонскиот тим не успеа да слави против ...

АБА лига: МЗТ Скопје Аеродром со новиот тренер посакува нова победа

24 Вести

АБА лига: МЗТ Скопје домаќин на Морнар

Сител

АБА лига: МЗТ Скопје Аеродром со новиот тренер посакува нова победа

Канал5

МЗТ со нов тренер и со шест играчи на терен во „да се биде или не“ битка против Морнар!

Sport 1

Екипа Спортклуб Дерби Сител Sport 1 Екипа Gol.mk SportMedia

56 поврзани вести »

Хојт Ји: Нема да бидам американски амбасадор во Македонија

Таратур - 10.12.2017

Aмериканскиот заменик помошник државен секретар, Хојт Брајан Ји, во ексклузивно интервју за телевизијата „N1“, ги отфрли наводите на повеќе домашни и регионални медиумуи дека ќе биде нов американски амбасадор во Македонија, односно дека на таа ...

Хојт Ји: Нема да бидам амбасадор во Македонија

Нова ТВ

Хојт Ји демантира дека ќе биде амбасадор во Македонија

Телма

Хојт Ји: Интерес на САД е интегрирање на Западен Балкан во ЕУ

24 Вести

Хојт Ји ги отфрла наводите дека ќе биде амбасадор на САД во Македонија

Р.С.Европа

Алсат-М Фокус 24 Вести Канал5 Таратур А1 On Либертас Кајгана

37 поврзани вести »