TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-02-13 - 2017-02-19

ДУИ не попушта за јазикот

Телма - 19.02.2017

ДУИ не попушта за јазикот-бара СДСМ целосно да го прифати нивниот предлог. Денеска портпаролот на партијата Бујар Османи иуспрати известување дека не биле точни информациите кои се појавиле во јавноста дека предлог законот на ДУИ за јазикот излегува ...

Преговори, СДСМ одговори на ДУИ

Алсат-М

Aналитичари: СДСМ и ДУИ имаат различни ставови за албанскиот јазик

Алсат-М

ДУИ и СДСМ гледаат решение за албанскиот јазик во рамки на Уставот

ТВ21

Алсат – М: СДСМ ги вратија забелешките на ДУИ, останале помали работи за усгогласување

Стандард

Репортер Стандард Репортер МКД +инфо Фактор Локално Република

338 поврзани вести »

Трамп измисли дека се случил терористички напад во Шведска

Телма - 19.02.2017

Швеѓаните денеска се потсмеваат на последниот говор на американскиот претседател Доналд Трамп. Во синоќешниот говор пред неговите симпатизери во Флорида, алудирајќи на неодамнешните терористички напади во Европа, Трамп рече дека таков инцидент се ...

Карл Билт: Шведска? Терористички напад? Што пушел Трамп?

+инфо

Кели најави дека новиот указ на Трамп за мигрантите ќе биде подобро разработен

Макфакс

Меланија Трамп во огнено издание

Слободен Печат

„I am an immigrant“: Модните икони со емотивно видео до Доналд Трамп

Кајгана

Макфакс А1 On Сител МКД +инфо +инфо Стандард Репортер

315 поврзани вести »

Во чест на Св. Трифун – закроени лозјата на „Тиквеш“

Lider - 16.02.2017

Со желби за квалитетен род и добра винска година, во чест на Свети Трифун – заштитникот на лозарите и винарите, се закроија лозовите насади на винарската визба „Тиквеш“. И оваа година се почитуваше традицијата поврзана со празникот на лозарите и ...

Резил: Се испотепаа за бесплатниот воз до Демир Капија, интервенираше и ЕБР (видео)

Таратур

Вљубениците во виното имаа прекрасен ден во „Стоби“ ...

Н.Македонија

Закројување на лозовите насади во чест на Св. Трифун

24 Вести

Македонија го празнува св. Трифун – заштитникот на лозарите

Алсат-М

Бизнис Инфо Канал5 Канал5 Канал5 Канал5 Фокус Фокус Канал5

154 поврзани вести »

Се сокри сонцето - времето низ Македонија облачно, дождливо и ветровито

Канал5 - 19.02.2017

Времето во Македонија е претежно облачно со локални врнежи од дожд. Дува слаб до умерен ветер од променлив правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Најниска температура од -2 степена утрово е измерена во Берово.

Времето низ Македонија облачно, дождливо и ветровито

24 Вести

Времето низ Македонија облачно, дождливо и ветровито

А1 On

Oблачно, дождливо и ветровито

+инфо

Денеска облачно со врнежи од дожд

Слободен Печат

Р.С.Европа Алфа Телеграф OhridNews Вечер Прес Мета Локално Н.Македонија

148 поврзани вести »

Кампањата „ЕУ за тебе“ в понеделник во Струмица

Мета - 17.02.2017

Шефот на Делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар, в понеделник ќе ја посети Струмица како дел од новата кампања „ЕУ за тебе“. Кампањата „ЕУ за тебе“ започна на 27 јануари во Кичево, со цел да се подигне свеста и да се информира јавноста за ...

Жбогар: Да не се драматизира, оптимист сум дека ќе се формира влада...

Н.Македонија

Жбогар и Тимоние во посета на Берово

24 Вести

Жбогар: Да не се драматизира, оптимист сум дека ќе се формира влада

Вест

Жбогар: Да не се драматизира, оптимист сум дека ќе се формира влада

Алсат-М

ТВ21 Канал5 24 Вести Канал5 Фокус ТВ21 Канал5 ТВ21

112 поврзани вести »

Триумф на Карпош Соколи во Лимак Купот на Македонија

24 Вести - 19.02.2017

Кошаркарите на Карпош Соколи го освоија првиот трофеј откако вечерва во финалето на Лимак Купот на Македонија го совладаа Фени Индустри со 80:69 (21:20; 21:17; 13:15 и 25:17). Финалето беше изедначено во поголемиот дел, а клучната предност ...

Триумф на Карпош Соколи во Лимак Купот на Македонија

Канал5

Прва титула за Карпош во клупската историја, го подигна пехарот во купот

Телма

Кошаркарски куп: Финале Карпош С.-Фени И.

Сител

Карпош Соколи го освоија Купот на Македонија

Стандард

Сител SportMedia Екипа SportMedia Спортклуб Телеграф SportMedia Телеграф

165 поврзани вести »