TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-16 - 2018-04-22

Сончево време со температура до 28 степени

24 Вести - 22.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од еден до осум степени, а дневната температура од 21 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив ...

Време; Сончево со умерен ветер

Алсат-М

Сончево и потопло време

МКД

Сончево со температура до 28 степени

Популарно

Сончево со температура до 28 степени

+инфо

Р.С.Европа Либертас Канал5 А1 On Макфакс Н.Македонија Тера Независен

36 поврзани вести »

„Дебарца чиста”-протест против изградба на депонија

МКД - 22.04.2018

Жителите на Дебарца излегоа на протест против изградбата на регионална депонија во нивната општина и под мотото „Дебарца чиста” порачаа дека Деабрца ја наслеидле чиста и чиста ќе остават. Еколошкиот бунт на жителите на Дебарца започна точно напладне ...

Протест во Дебрца против изградбата на регионална депонија

Нова ТВ

Протест против изградба на регионална депонија во Дебрца

24 Вести

Протест во Дебрца против изградба на регионална депонија

Телма

Дебарца на нозе против регионална депонија

Алсат-М

А1 On +инфо Канал5 Макфакс Сител ТВ21 Сител Сител

35 поврзани вести »