TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-16 - 2018-04-22

Шкендија нов шампион на Македонија

24 Вести - 22.04.2018

Шкендија и официјално е новиот фудбалски шампион на Македонија, откако во Тетово го совладаа Шкупи со 2:0 во 29 -токоло на Првата македонска фудбалска лига. За клубот од Тетово ова е втора титула во нивната историја и ја обезбедија на седум кола ...

Шкендија е шампион на Македонија

МКД

Шкендија по втор пат во својата историја е шампион на Македонија

Телма

Шкендија официјално нов шампион на Македонија

24 Вести

Тетово слави: Шкендија е нов шампион на Македонија

ТВ21

А1 On Макфакс +инфо Либертас Gol.mk Екипа Sport 1 SportMedia

62 поврзани вести »

Гатузо: Им се извинувам и на навивачите

ТВ21 - 22.04.2018

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, не го криеше разочарувањето од играта на неговите фудбалери, кои беа поразени на „Сан Сиро“ со 0:1 од најслабиот тим во Серија А, Беневенто. Според Гатузо секое алиби е неиздржано, бидејќи и против ...

Најслабиот тим во Серија А го посрамоти Милан на „Сан Сиро“

+инфо

Милан посрамотен на „Сан Сиро“

Канал5

Гатузо: Ова е срам, им се извинувам на фановите!

Таратур

Гатузо: Им се извинувам на навивачите

А1 On

Спортклуб А1 On Спортски Екипа Sport 1 Дерби SportMedia Gol.mk

62 поврзани вести »