TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Миланов: Поради амнестијата на Иванов пресудите во предмети на СЈО може да паднат на повисоките судови

Фокус - 20.05.2018

Откако Врховниот суд на Грција одлучи да не ги екстрадира првообвинетите, Горан Грујевски и Никола Бошковски, во предметот на СЈО за масовното прислушување, а како причина ја наведе општата амнестија на претседателот Ѓорге Иванов, се поставува ...

Каде е кривичната за Иванов?

Призма

ДС: За одбиената екстрадиција на Грујевски и Бошкоски треба да се бара одговорност во Кривичниот суд и Министерството за правда

Фокус

ДС: Врховниот суд во Грција одлуката за екстрадиција ја заснова на поништена одлука за аболиција

Макфакс

ДС: Врховниот суд во Грција одби да ги екстрадира Грујевски и Бошкоски на основа на поништена одлука за аболиција

Стандард

Сител А1 On МК News Либертас Република Точка Sky Алсат-М

136 поврзани вести »

Буфон и торино плачеа еден по друг

Сакам да кажам - 20.05.2018

Џанлуиџи Буфон во солзи се прости од Јувентус, откако против Верона го одигра последниот натпревар во дресот на клубот во којшто помина 17 години, но и навивачите плачеа заедно со него. Целиот стадион застана на нозе, а времето како да запре, кога ...

Залудно се надеваа: Буфон не се сели во ПСЖ!

СуперСпорт

Ал Келафи истакна дека нема клуб кој не го посакува Буфон во своите редови

Дерби

Пјаниќ: Буфон е еден од најголемите на сите времиња

Sport M

Сега е јасно – Буфон нема да ја продолжи кариерата во ПСЖ

Sport M

Sport 1 Курир Спортски Оff.net Спортклуб Дерби Република Локално

194 поврзани вести »

Разиграно и весело на Плоштадот во Скопје: Матурантите танцуваат квадрил

Press24 - 20.05.2018

Традиционалната манифестација „Матурска парада 2018“ ќе се одржи денеска на пладне на плоштадот „Македонија“. На „Матурската парада“ традиционално матурантите танцуваат квадрил. Освен во Скопје, годинава ќе танцуваат и матурантите од Струга, Охрид, ...

1.000 матуранти на пладне заиграа на Плоштадот

Press24

Видео: Со звуците на „Лилјакот“ од Штраус, матурантите традиционално танцуваа на плоштадот Македонија

Press24

Шилегов играше салса со лото-Марјана

Press24

Матурска парада 2018

Кајгана

Репортер Репортер Екран Скопје24 Скопје24 Н.Македонија 24 Вести Канал5

111 поврзани вести »

Парламентарците согласни да работат на реформи и придвижување на евроинтегративниот процес

24 Вести - 19.05.2018

Претставниците на парламентарните партии во македонското Собрание изминатите два дена во Охрид го одржаа Првиот работен состанок во рамки на процесот Дијалог Жан Моне: Клучен принцип на консензус за обединет пристап кон Евро-атлантските интеграции ...

Парламентарците согласни да работат на реформи и придвижување на евроинтегративниот процес

Канал5

Парламентарците согласни да работат на реформи и придвижување на евроинтегративниот процес

Сител

Парламентарците согласни да работат на реформи и придвижување на евроинтегративниот процес

Курир

Заев и Мицкоски се ракуваа, па вечераа – заврши дијалогот „Жан Моне“ во Охрид (ФОТО)

Република

CivilMedia Н.Македонија Фокус Фокус Канал5 24 Вести Алсат-М Фокус

108 поврзани вести »

СЈО останува на истото обвинение за случајот „Монструм“

Сакам да кажам - 17.05.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска почна повтореното судење за петкратното убиство на Смилковско Езеро во април 2012 година, случајот „Монструм“, што по укинувањето на претходната пресуда од страна на Врховниот суд, го презеде Специјалното јавно ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Канал5

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

24 Вести

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Телма

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

ТВ21

Канал5 Канал5 24 Вести ТВ21 Фокус Алсат-М Сакам да кажам ТВ21

105 поврзани вести »