TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Се онесвести сведок во „Монструм“, судењето прекинато

Фокус - 12.06.2018

Со сослушување на сведок во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за случајот „Монструм“ на СЈО. Судијата Огнен Ставрев и Фатиме Фетаи од СЈО го испрашуваа сведокот Ахмет Беќир. По еден час испрашување од судијата Огнен Ставрев и Фатиме Фетаи од ...

Се онесвести сведок во „Монструм“, рочиштето прекинато

24 Вести

Брза помош пристигна пред Судот за сведок во „Монструм“

Нова ТВ

Сведок се онесвести додека сведочеше за петкратното убиство

МКД

Рауфи:Се сомневаме дека полицијата ги фингирала доказите за „Монструм“

Нова ТВ

Сител +инфо Канал5 Либертас Кајгана Макфакс Сакам да кажам Канал5

34 поврзани вести »

Филипче им бара тезги на медицинските сестри во Германија

Слободен Печат - 13.06.2018

Министерот за здравство Венко Филипче, ги демантира шпекулациите дека при неговата посета во Германија ќе побара да се ограничи можноста за работа на нашите медицинските сестри, како што објавија некои медиуми, односно дека ќе побара да не им се ...

Филипче: нема забрани, туку помош за работа во странство

Deutsche Welle

Филипче: Нема забрани, туку помош за работа во странство на медицинскиот персонал

Либертас

Филипче нема право да дискриминира!

+инфо

Филипче нема право да дискриминира!

Слободен Печат

Бизнис Вести Фокус Алсат-М 24 Вести Канал5 Сител Р.С.Европа А1 On

34 поврзани вести »

Пратениците си изгласаа Етички кодекс и се обврзаа да се однесуваат културно

365 - 12.06.2018

Пратениците во Собранието на Република Македонија, вчера (11 јуни 2018) последен пат без „стеги“ од регулацијата на поведението, го изгласаа Етичкиот кодекс за нивната работа, договорен и потврден на процесот „Жан Моне“, минатиот месец во Охрид, по ...

Пратениците изгласаа како да се однесуваат

Н.Македонија

Пратениците изгласаа како да се однесуваат

Република

Извештајот на ЕК за Македонија на собраниска седница

24 Вести

Извештајот од ЕК пред претениците во Собранието

Алсат-М

Нова ТВ 24 Вести МКД Академик +инфо Сител Кајгана Сакам да кажам

34 поврзани вести »

АКАДЕМИК ОБУКА: Законот за работните односи – предложени измени и дополнувања

Академик - 14.06.2018

На 28 јуни 2018 година (четврток), од 10:00 со 15:00 часот, Академик ќе одржи обука на тема: Законот за работните односи – предложени измени и дополнувања. Предавач на обуката ќе биде Миле Стојановски – државен советник во Министерството за труд и ...

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

24 Вести

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

Канал5

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

Сител

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

А1 On

Press24 CivilMedia Курир Локално Сител Либертас А1 On +инфо

33 поврзани вести »