TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Гарет: Договорот и го отвора патот на Македонија кон НАТО и ЕУ

Канал5 - 13.06.2018

Британскиот амбасадор во Република Македонија Чарлс Гарет денеска го поздрави постигнатиот договор меѓу премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас за спорот за името. Британскиот амбасадор во Република Македонија Чарлс Гарет денеска го поздрави ...

Гарет: Договорот и го отвора патот на Македонија кон НАТО и ЕУ

Телма

Гарет: Договорот и го отвора патот на Македонија кон НАТО и ЕУ

24 Вести

Гарет: Договорот и го отвора патот на Македонија кон НАТО и ЕУ

Стандард

Гарет: Договорот и го отвора патот на Македонија кон НАТО и ЕУ

Press24

Независен Сител А1 On Р.С.Европа Press24 МКД А1 On А1 On

30 поврзани вести »

Со доделување на наградите завршија Рациновите средби 2018

Канал5 - 16.06.2018

Со доделување на наградите синоќа во Народниот театар во Велес заврши 55. издание на поетската манифестација „Рацинови средби“. Рациновото признание за 2018 му беше врачено на Игор Станојоски за романот „Диссомнии“ во издание на „Антолог“, а ...

Со доделување на наградите завршија Рациновите средби 2018

24 Вести

Со доделување на наградите завршија „Рациновите средби“

Стандард

Со доделување на наградите завршија Рациновите средби 2018

А1 On

Игор Станојоски добитник на Рациновото признание за 2018

+инфо

Скопје24 МКД Радио МОФ Сител Локално CivilMedia 1tv Канал5

42 поврзани вести »