TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-18 - 2018-06-24

Протест во Солун: Македонија не може да биде име на друга држава

Фокус - 24.06.2018

Неколку грчки здруженија на Македонците и организации на грчката дијаспора денес одржаа протестен митинг во Солун под мотото „Македонија значи Грција”. Деновиве низ цела Грција се делат летоци и се повикуваат граѓаните да дојдат на протестите.

И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

+инфо

И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

Сител

И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

Стандард

И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

Курир

Макфакс МКД А1 On Локално Sky Република Либертас Либертас

295 поврзани вести »

Позитивни пораки за Македонија од ЕУ и НАТО

Канал5 - 23.06.2018

По потпишувањето и ратификацијата на Договорот за решавање на спорот за името и најавата за доставување писма од Грција до ЕУ и НАТО стануваат реални очекувањата дека Република Македонија следната недела ќе добие датум за почеток на преговорите со ...

Позитивни пораки за Македонија од ЕУ и НАТО

24 Вести

Демократски сојуз: Датум за преговори со ЕУ

24 Вести

Трајанов: ЕУ да ја стави Македонија на „брза лента“, ново вето ќе го урне договорот со Грција

Фокус

Трајанов: Ново вето од ЕУ ќе го урне договорот со Грција

Канал5

24 Вести Нова ТВ +инфо А1 On Сител Макфакс МКД Стандард

161 поврзани вести »

Невреме ја зафати Македонија

Sky - 23.06.2018

Времето денеска во поголем дел од земјава, претпладнето беше сончево со мала до умерена облачност. Нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи беше главно во планинските подрачја. Попладне нестабилноста се прошири на повеќе места и беше ...

Сончево време со мала oблачност, попладне дожд и грмежи

ТВ21

Сончево со мала oблачност, попладне дожд и грмежи

24 Вести

Сончево со мала oблачност, попладне дожд и грмежи

Канал5

Циклонот „Силвија“ повторно ќе прави пустош - големо невреме се очекува викендов

Сител

А1 On Факултети Стандард Независен +инфо МКД Курир Press24

152 поврзани вести »