TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-07-09 - 2018-07-15

Почина Торвалд Столтенберг , поранешен шеф на Норвешката дипломатија

Канал5 - 14.07.2018

Почина Торвалд Столтенберг , поранешен министер за надворешни работи на Норвешка. Торвалд Столтенберг , освен министер за надоврешни работи на Норвешка , во регионот е познат и како специјален претставник на Обединетите нации за поранешна ...

Почина Торвалд Столтенберг, норвешкиот политичар кој помогна во возобновување на Скопје по земјотресот

Сакам да кажам

Почина човекот кој пред 25 години одлучуваше за судбината на Југославија, неговиот син денес е еден од најмоќните во светот

Сител

Почина Столтенберг – одлучуваше за судбината на Југославија, а неговиот син денес е еден од најмоќните во светот

МК News

Почина Tорвалд Столтенберг, норвешкиот политичар кој помогна во возобновување на Скопје по земјотресот

Либертас

Сакам да кажам Курир Press24 МКД Независен Либертас Република Н.Македонија

335 поврзани вести »

Русинка се развела од мажот и ослабела 100 килограми – сега има нова цел: Решив да го освојам Роналдо

Скопје24 - 15.07.2018

Нејзината драстична промена во животот почна кон крајот на 2017 година. Во текот на новогодишните празници реши да се разведе, а освен што го напушти сопругот, Марина почна и строг режим на исхрана… За само 6 месеци ослабе неверојатни 94 килограми, ...

„Роналдо денес ќе го носеше дресот на Наполи доколку клубот можеше да потроши 350 милиони“

МКД

(ФОТО) Квадрадо е главен фраер во Јуве: Му ја предаде „седумката“ на Роналдо и оригинално избра нов број

Спортклуб

Роналдо сакал да биде како Марадона, ЦР7 најпрво му бил понуден на Наполи!

24Фудбал

Наполи имал шанса да го привлече Роналдо, но клубот немал 350 милиони евра

Стандард

Спортски SportMedia Спортклуб Дерби Курир Дерби СуперСпорт Дерби

475 поврзани вести »

Трамп: Ќе се кандидирам и во 2020 година

24 Вести - 15.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за британскиот весник „Меил он сандеј“ изјави дека планира да се кандидира за реизбор во 2020 година, а за 92-годишната кралица Елизабета Втора рече дека е „неверојатна жена“ која е „убава и ...

Трамп: Медиумите се непријател на народот, ЕУ е непријател на САД

Фокус

Трамп: Не гледам сериозен противник за изборите во 2020 година

Алсат-М

Трамп најави кандидатура за нов претседателски мандат

Канал5

Трамп ќе бара уште еден мандат: Прочитајте што мисли за кралицата Елизабета

Курир

Press24 А1 On Стандард +инфо Независен Стандард МКД Макфакс

390 поврзани вести »

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

ТВ21 - 15.07.2018

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи протестен марш во Кавадарци на кој ќе се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Протесниот марш ќе тргне од кај кружниот тек „Сашко Гешковски“ до спомен плочата и паметникот во Кавадарци посветен на формирањето ...

Мицкоски од Кавадарци: Доаѓаме и никој не може да не сопре!

24 Вести

СДСМ: Мицкоски маршира за спас на криминалот

Канал5

СДСМ: Мицкоски маршира за спас на криминалот

ТВ21

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Алсат-М

Фокус Фокус Фокус Фокус Сакам да кажам Алсат-М Канал5 24 Вести

239 поврзани вести »