TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-10 - 2018-09-16

СЈО со „бомба“ за политичките влијанија во судството

Алсат-М - 15.09.2018

Судските институции и челници се или без коментар или недостапни откако СЈО објави „посебен“ извештај за четворица судии кои според необјавени материјали од „бомбите“ активно биле во дослух со претходната власт.

Караџоски не коментира, Вангеловски не видел, ќе има ли одговорност за судиите за кои СЈО тврди дека работеле по политички диктат?

24 Вести

Судиите без коментар за критиката на Јанева

Либертас

Лаличиќ за Јанева: Работата на судија се цени по тоа како ја води постапката, по бројот на пресудите, донесени, потврдени…

Либертас

Судијата се цени по број на донесени и потврдени пресуди, вели судијката Лаличиќ која Катица Јанева ја истакна за недолично однесување во личните и социјални односи

Сакам да кажам

Локално Независен 1tv еМагазин Фокус МКД Нова ТВ Алсат-М

44 поврзани вести »

МВР со детали за свирепото убиство: Го намамил за да му продаде Голф, го убил, му украл 4.000 евра па му го запалил ...

Либертас - 16.09.2018

МВР објави детали за свирепото убиство кое се случи во Беловодица. Судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп на Е.Т. (24) од Битола му одреди мерка во траење од 30 дена. Притворот ќе се извршува во Казнено поправната установа Затвор ...

Убиениот Беким Алиу погребан во родното Јеловјане

Либертас

Беким Алиу погребан во родното Јеловјане

Канал5

Беким Алиу погребан во родното Јеловјане

А1 On

Беким Алиу погребан во родното Јеловјане

Сител

Тера Press24 Н.Македонија Press24 Курир iPortal Локално Стандард

42 поврзани вести »

Кими за разделбата со Ферари: Не беше моја одлука

Либертас - 14.09.2018

Возачот на Ферари во Формула 1, Кими Раиконен не беше расположен кога мораше да коментира за неговата претстојна разделба со тимот. Финецот, сепак, изјави дека ова не е „негово решение“. Пред само неколку денови „Скудерија“ објави дека договорот на ...

Кими за разделбата со Ферари: Не беше моја одлука

Канал5

(ВИДЕО) Раиконен растури новинар на прес-конференција: Одам во Заубер за да ве зафркавам!

Спортклуб

ВИДЕО: Леклерк го фати малер – го претставија во Ферари и направи аматерска грешка

Спортклуб

Кими за разделбата со Ферари: Не беше моја одлука

А1 On

Gol.mk Екипа Sport M Локално Вечер Курир Стандард MTM

61 поврзани вести »