TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-17 - 2018-09-23

Апстиненцијална криза

Deutsche Welle - 22.09.2018

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ чувствува дека застанало на погрешната страна, но не знае како да зачекори преку понтонскиот мост што го поставија западните десантни единици. Јасно беше дека во последните десетина дена пред референдумот работите во ...

Вонредни избори не се опција по референдумот

Независен

Вмровскиот оркестар свири според внатрешен договор

Независен

Ферид Мухиќ: Граѓаните требаше да бидат поинформирани за какви уставни измени се работи

Фактор

Мухиќ: Владата на граѓаните им должи објаснување кои уставни промени следуваат по референдумот

Либертас

Телма Телма +инфо МКД Независен Макфакс А1 On А1 On

256 поврзани вести »

Спасовски: Интеграцијата во НАТО и ЕУ е стратешка определба на Македонија уште од 1991

Стандард - 23.09.2018

Министерот за внатрешни работи и генерален секретар на СДСМ Оливер Спасовски денеска оствари средба со пензионерите од здруженијата на старосни и пензионери-инвалиди на трудот од Крива Паланка на која посочи дека претстојната недела е клучна за ...

Спасовски: Интеграцијата во НАТО и ЕУ е стратешка определба на Македонија уште од 1991

Сител

Спасовски: Интеграцијата во НАТО и ЕУ е стратешка определба на Македонија уште од 1991

Слободен Печат

Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

Стандард

(Видео) Шекеринска: Ако ја пропуштиме оваа шанса, во следниот договор нема да има Македонци и македонски јазик

Макфакс

Слободен Печат Сител А1 On А1 On Точка Денешен Локално Либертас

208 поврзани вести »

Сончево со умерена облачност, од утре попладне заладување

МКД - 23.09.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 25 до 33 Целзиусови степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност.

Сончево со умерена облачност

Сител

Денеска сончево, од утре драстичен пад на температурите

Курир

Вадете јакни и ќебиња - не чека лоша промена со времето

Press24

Времето денеска сончево со умерена облачност

Слободен Печат

Макфакс Нова ТВ OhridNews Денешен Скопје инфо Локално Точка Канал5

158 поврзани вести »