TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-24 - 2018-09-30

До 9 часот во Ресен излезеност од 4,1 отсто

Канал5 - 30.09.2018

Во општина Ресен до 9 часот референдумското право го оствариле 679 гласачи од 16.760 регистрирани во Избирачкиот список. Претседателот на Општинската изборна комисија Кирил Тански прецизира дека се работи за 4,1 отсто од вкупниот број гласачи во ...

Во Штип утринава гласале 3,4 отсто од гласачите

Канал5

Во Тетово излезеноста до 10 чсот два отсто

Канал5

До 11 часот во општина Битола гласале 12 отсто, а во општина Демир Хисар 8,7 отсто

ТВ21

До 11 часот во Куманово гласале 8,12 отсто, во Липково 11,7 отсто, Старо Нагоричане 3,6 отсто

Канал5

ТВ21 Канал5 ТВ21 Фокус Телма Сакам да кажам ТВ21 Телма

532 поврзани вести »

ДИК: До 17 часот излезноста е 29 отсто

Призма - 30.09.2018

Излезноста на граѓаните на референдумот до 17 часот е 29 отсто, односно 521 илјадa граѓани го оствариле правото на глас, соопшти Државната изборна комисија (ДИК). Најголем дел од триесетината приговори кои пристигнале до ДИК се однесувале на граѓани ...

ДИК: Излезноста до 9 часот е 2,45 проценти

24 Вести

ДИК: До 11 часот излезноста е 8,03 проценти

24 Вести

ДИК: Излезноста до 17:00 часот – 28,8%

Алсат-М

ДИK: До 17 часот на гласање излегле 28,8% или 455.771 гласачи

ТВ21

Алсат-М Фокус ТВ21 Канал5 Алсат-М Фокус ТВ21 Алсат-М

282 поврзани вести »

Димитров: Силно светнал ден денеска

Фокус - 30.09.2018

Силно светнал ден денеска. Повеќе од еден месец политиката зборуваше и објаснуваше колку е голем историскиот влог на оваа денешна раскрсница. Денеска народот зборува, а народот зборува со гласање, изјави министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров: Ова е голем ден за Македонија и регионот

Deutsche Welle

Никола Димитров по гласањето на референдумот: Силно светнал ден

Независен

Димитров: Силно светнал ден, денеска народот зборува!

+инфо

Димитров по гласањето на референдумот: Силно светнал ден денеска

Press24

Слободен Печат Макфакс Нетпрес А1 On А1 On МКД Локално Вечер Прес

180 поврзани вести »

Умерено облачно со услови за локален дожд

Канал5 - 29.09.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, во западните и југозападните делови претпладне со услови за локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено попладне. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11 степени, а дневната ...

Умерено облачно со услови за локален дожд

24 Вести

Денеска умерено облачно, благ раст на утринските и дневните температури следните денови

Нетпрес

Умерено облачно со услови за локален дожд

Сител

Умерено облачно со услови за локален дожд

Независен

Нова ТВ МКД Слободен Печат А1 On +инфо Р.С.Европа Курир Макфакс

172 поврзани вести »

Референдумот го следат 11.907 домашни и 493 странски набљудувачи

24 Вести - 30.09.2018

Рекорден број домашни и странски набљудувачи денеска ќе бидат на избирачките места за да го следат процесот на изјаснување на граѓаните на Република Македонија за референдумското прашање. Официјалната бројка од Државната изборна комисија на ...

Рекорден број набљудувачи – над 12 илјади

ТВ21

Општи податоци за денешниот референдум

ТВ21

Рекордни 12.400 набљудувачи го следат денешниот референдум

Канал5

МОСТ со првични информации за гласањето на референдумот

24 Вести

Канал5 Сакам да кажам 24 Вести Р.С.Европа Слободен Печат Независен Нетпрес Сител

155 поврзани вести »