TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-10-01 - 2018-10-07

Се уште неизвесен патот за излез од пост-референдумската криза

Сител - 05.10.2018

Шансите се мали но никој не се откажува. Власта ќе стори се за да ја убеди опозицијата да ги поддржи промените на Уставот. Премиерот Заев во интервју за босанска телевизија вели дека не посакува избори но ако нема договор, не гледа друго решение ...

И официјално: ДУИ не е за предвремени избори, бара да се прифати Преспанскиот договор

еМагазин

ДУИ: Не е време за предвремени избори

Мета

ДУИ: Не е време за предвремени избори

Centar

ДУИ: Не е време за избори, да се спроведе Договорот од Преспа

Фокус

Алсат-М Deutsche Welle Канал5 Нетпрес Сител МКД +инфо Курир

301 поврзани вести »

Мурињо: Се создава слика дека сум виновен за се

Канал5 - 07.10.2018

Манчестер jунајтед со пресврт оствари значајна победа против Њукасл, откако на полувремето губеше 0:2, но на крајот сепак славеше со 3:2. Победата ги намали тензиите во Јунајтед, а на тренерот Жозе Мурињо ќе му овозможи да ја задржи уште извесен ...

Мурињо: Се создава слика дека сум виновен за се

Сител

Мурињо: Се создава слика дека сум виновен за се

Курир

Мурињо: Се создава слика дека сум виновен за се

Sport M

Готово: Зидан е на „стендбај“ – се чека само отказ на Мурињо

Таратур

Gol.mk СуперСпорт СуперСпорт Sport 1 А1 On Дерби Стандард Дерби

346 поврзани вести »

Мицкоски: Предвремени избори со Пржинска влада или отфрлање на Договорот, па избори

24 Вести - 07.10.2018

Предвремени избори со формирање на пржинска влада и јавен обвинител на предлог на опозиција или отфрлање на Договорот и избори, по кои ќе се избере јавен обвинител со консензус на сите партии, се двете опции што лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Предвремени избори со пржинска влада или отфрлање на Договорот па избори

Канал5

Мицкоски со нов предлог: Заев да се откаже од Договорот, потоа избори и формирање на ново СЈО

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ пак бара нов јавен обвинител и техничка влада 100 дена пред избори или напуштање на Договорот со грција и ново СЈО, кажа Мицкоски

Сакам да кажам

Мицкоски за шпекулациите дека власта се обидува да „купи“ пратеници за уставните измени: Штом има сомнеж, значи нема правда

Фокус

ТВ21 ТВ21 Телма Алсат-М Канал5 24 Вести ТВ21 +инфо

203 поврзани вести »

Како може да се гласа за 5, 10 или 20 секунди?

Слободен Печат - 07.10.2018

Математиката не е погрешна. Еве, на примерот кај светските рекордери во Центар Жупа: 30 минути е 1.800 секунди; поделено со 331 гласач, тоа е 5,4 секунди по гласач! Не ми е јасно, како е можно да се гласа за 5,4 секунди? Референдумот заврши.

Героски: Како може да се гласа за 5, 10 или 20 секунди?

Курир

Како може да се гласа за 5, 10 или 20 секунди?

+инфо

Героски: Како може да се гласа за 5, 10 или 20 секунди?

Република

Плусинфо: Центар Жупа светски рекордер во гласање во „фото финишот“

Пулс24

Макфакс Курир Курир +инфо А1 On Денешен Република Курир

177 поврзани вести »

Муквеги и Мурад наградата им ја посветија на жените жртви на сексуално насилство

Сител - 06.10.2018

Добитниците на Нобеловата награда за мир Дени Муквеги и Надја Мурад изјавија дека признанието им го посветуваат на сите жени жртви на сексуално насилство. - Насилството врз нивните тела не се случува само во нашата земја, Демократска Република ...

Нобеловката Надија Мурад преживеала сексуално ропство: “Сакам да бидам последната жена на светот на која ѝ се случило ова!”

Студенти

Надија Мурад и Денис Муквега добитници на Нобеловата награда за мир

Таратур

Кој ја одбил, а кој ја дал на својата сопруга - 6 интересни факти за Нобеловата награда

Црнобело

6 интересни факти за Нобеловата награда што можеби ги немате слушнато

Кафе пауза

Кајгана Локално Точка Денешен Н.Македонија Сакам да кажам Deutsche Welle Канал5

174 поврзани вести »

Променливо облачно со локален дожд и ветер

Канал5 - 07.10.2018

Умерено облачно време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во западните делови ќе биде значително облачно со локален дожд, кој наместа ќе биде пороен и ќе има ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од 21 ...

Променливо облачно со локален дожд и ветер

24 Вести

Утре не очекува умерено облачно време

Канал5

Променливо облачно со локален дожд и ветер

Слободен Печат

Променливо облачно со локален дожд и ветер

Сител

+инфо Р.С.Европа Курир Press24 Кајгана Независен Алфа МКД

169 поврзани вести »