TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-02-12 - 2018-02-18

Забрана за камиони на патот Гостивар-Маврово-Дебар

Телма - 15.02.2018

На патот Гостивар-Маврово-Дебар од 6:30 часот изутрина е воведена забрана за тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од ...

Забрана за камиони на патот Битола - Ресен преку Ѓавато

Канал5

Укината забраната за камиони преку Ѓавато

ТВ21

Забрана за камиони на патот Гостивар-Маврово-Дебар - полицијата дебело казнува за еден прекршок

Press24

Забрана за тешки товарни возила на Ѓавато

МРТ

+инфо Курир Нетпрес Кајгана А1 On Курир Алфа Курир

185 поврзани вести »

ЗОИ 2018. Антонио Ристевски не ја заврши трката во велеслалом

ТВ21 - 18.02.2018

Македонскиот репрезентативец Антонио Ристевски имаше неуспешен настап на велеслаломската трка на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Нашиот скијач не успеа да ја заврши патеката, останувајќи без пласман на ова натпреварување.

Ристевски остана без пласман во велеслалом

24 Вести

ЗОИ 2018, Ристевски не успеа да ја заврши велеслаломската трка

Алсат-М

Второ злато за Марсел Хиршер во Пјонгчанг

Сител

Антонио Ристевски не ја заврши трката во велеслалом

+инфо

Курир Нетпрес Press24 Нетпрес Таратур Сител Слободен Печат SportMedia

235 поврзани вести »

СДСМ: Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ, се расчистува случајот со малолетната жртва

24 Вести - 18.02.2018

Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт, се расчистува случајот со малолетната жртва. Времето кога институциите беа инертни и незаинтересирани за граѓаните, кога молчеа и не преземаа ништо заврши со заминување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот со штитеничката заслужува разрешница и одговорност

Канал5

СДСМ: Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт

Канал5

СДСМ: Се расчистува случајот со малолетната жртва

Макфакс

СДСМ: Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ, се расчистува случајот со малолетната жртва

Слободен Печат

А1 On Sky iPortal Вечер Прес Локално CivilMedia Либертас Вечер Прес

136 поврзани вести »

Тачи: Независноста на Косово е неповратен процес

ТВ21 - 18.02.2018

Србија само губи време во блокирањето на Косово, бидејќи косовската независност е неповратен процес, оцени претседателот на Косово, Хашим Тачи. – Свесен сум за предизвиците што ги имаме во врска со консолидацијата на меѓународниот субјективитет на ...

Џафери присуствуваше на одбележувањето на 10-годишнината од независноста на Косово

Канал5

Тачи: Независноста на Косово е неповратен процес

Алсат-М

Рама: За десет години Албанија и Косово со ист претседател

Алсат-М

Тачи: Србија само губи време со блокирањето на Косово

Р.С.Европа

Слободен Печат МКД Стандард А1 On Макфакс Слободен Печат Press24 А1 On

181 поврзани вести »