TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-07-22 - 2019-07-28

Коњаниците од Аеродром тргнаа кон Крушево

МКД - 28.07.2019

Дваесетина коњаници од oпштина Аеродром вчера од пред паркот „Јане Сандански" тргнаа кон Крушево, каде ќе бидат дел од прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден. Според традицијата, на коњаниците им беше предадено општинското ...

Коњаниците од Аеродром на пат кон Крушево

Вечер Прес

Кичевската коњаница „Манастир Пресвета Богородица Пречиста“ тргна на Илинденскиот марш

Н.Македонија

Дваесетина коњаници од Аеродром вчера од пред паркот „Јане Сандански“ тргнаа кон Крушево

MakPress

Мицкоски: Споменот за Илинденците е жив!

Фокус

Фокус 24 Вести Канал5 Телма Канал5 Нетпрес Нетпрес ММС

42 поврзани вести »

Тенорот Груевски ќе ја пее химната на Мечкин Камен

Фокус - 28.07.2019

Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски оваа година ќе ја пее државната химна на свеченото отварање на 1-ви август во Крушево на Гумење. Исто така, тој ќе ја интонира химната и на централната прослава на празникот Илинден на 2-ри август на Мечкин ...

Влатко Груевски ќе ја пее химната на Мечкин Камен

Нетпрес

Груевски ќе ја пее химната на Мечкин Камен

Курир

ЧЕСТ – Влатко Груевски ќе ја изведе химната на „Десет дена крушевска Република“

Екран

Груевски ќе ја пее химната на Мечкин Камен, а ќе настапи и во чест на Тоше

+инфо

Press24 Република PressingTV Фактор Expres Expres 365 Магазин

63 поврзани вести »

Заев до Милошоски: Лажете и ја злоупотребувате собраниската говорница

Нова ТВ - 26.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница порача дека нема да дозволи да се креираат и кажуваат лаги за да се исполнат одредени стратегии. Тој му порача на пратеникот Антонио Милошовски од ВМРО-ДПМНЕ дека лаже , откако овој го обвини ...

Милошоски: Советникот Зафировски им помага на Заеви да ги извезуваат своите производи во Србија и Франција

Фокус

Заев му возврати на Милошоски: Бесрамно лажете, вакви амбиенти нема да ви поминат!

Фокус

Заев до Милошоски: Бесрамно и безобразно лажете, на Влатко Ѓорчев сопругата за 1.800 евра ја ангажиравте

Фокус

Милошоски лаже, Нека каже кој Е рекетираниот бизнисмен надвор од говорницата, кажа Заев на пратенички прашања во собранието

Сакам да кажам

ТВ21 Курир Слободен Печат +инфо А1 On Нетпрес Макфакс Press24

41 поврзани вести »