TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-08-05 - 2019-08-11

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

ТВ21 - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Канал5

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Сител

Пекол во 12 часот - Температурите низ Македонија

Press24

Сончев и многу топол ден со температури до 40 Целзиусови степени

Макфакс

Р.С.Европа А1 On OhridNews Денешен MTM Точка Либертас Centar

293 поврзани вести »