TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

ВАРДАР ДРЖИ ТЕМПО: Шестта сезона во низа триумфално на стартот на елитата

SportMedia - 15.09.2019

Како и лани, така и оваа сезона македонскиот првак Вардар настапот во Лигата на шампионите го стартуваше со победа во Монпеље (33:31). Триумфот на француско тло значеше и продолжување на позитивната серија кога станува збор за стартот на елитата.

Дисингер: Среќни сме што победивме, сите знаат…

Дерби

ЛШ: Шампионски почеток на Вардар

OhridNews

Како Вардар го „замолкна“ Монпеље (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Како Вардар го прегази Монпеље

Курир

24 Ракомет Опсервер MakPress Телма 24 Вести SportMedia Вардар Спортски

136 поврзани вести »

Сончево со северен ветер

24 Вести - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со северен ветер

Канал5

Времето денеска, претежно сончево

Алсат-М

Сончево со северен ветер

А1 On

Сончево и топло

Сител

Нова ТВ Слободен Печат +инфо Press24 Р.С.Европа Нетпрес Независен МКД

90 поврзани вести »

Заев: Домашните успеси ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и во преговорите со ЕУ

Фокус - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев на Самитот на државите од Вишеградската Група и на државите партнери од Западен Балкан, кој се оддржа Прага, рече дека земјите на Вишеградската Група отсекогаш биле силен и гласен поддржувач на државите на регионот на Западен ...

Заев: Земјата направи значителен напредок и сега се наоѓа во клучен период за иднината на државата

Бизнис Вести

Премиерите на Вишеградската група ја повикаа ЕУ во октомври да донесат одлука за отворање на пристапните преговори со Северна Македонија и со Албанија

Бриф

Премиерот Заев во еднодневна посета на Чешка

Фокус

Премиерите на Вишеградската група ја повикаа ЕУ за одлука за пристапни преговори за Македонија и Албанија

Канал5

Канал5 24 Вести Телма Канал5 Канал5 Слободен Печат Нетпрес Press24

84 поврзани вести »

ЈО: Ги презедовме предметите од СЈО, доверени се на обвинители кои досега постапуваа

ТВ21 - 13.09.2019

Од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија информираат дека ги презеле предметите од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите.

Јавното обвинителство ги презеде предметите од СЈО

Канал5

Јавното обвинителство ги презеде предметите од СЈО

+инфо

ЈО ги презеде предметите од СЈО

Независен

Јовески во СЈО, се договара преземање на предметите

А1 On

Слободен Печат Press24 А1 On ММС Нетпрес МКД Макфакс Макфакс

84 поврзани вести »

„Тефтерчето“ заменето со црна книга, Заев и СДСМ сакаат целосна контрола врз правосудството

Република - 15.09.2019

Своевремено како опозиционер обвинуваше за постоење на „тефтерче“ во правосудството, но од позиција на власт се чини дека Зоран Заев создаде свој црн тефтер, или подобро речено црна книга со тврди корици во која секојдневно се впишуваат имиња на ...

ЗАЕВ: Рекет на С. Македонија и носи поени од ЕУ

Денешен

Заев: Со случајот „Рекет“ прокнижуваме поени пред ЕУ

Expres

Заев: Со случајот ‘Рекет’ Северна Македонија прокнижува поени

Press24

Нема што да се плашиме од „Рекет“, порача Заев

Локално

iPortal 365 24 Вести ТВ21 Канал5 Алсат-М Макфакс Курир

77 поврзани вести »