TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Џонсон сепак бара одложување на Брегзит

Телма - 20.10.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск потврди дека синоќа добил писмо од британскиот премиер Борис Џонсон во кое се бара одложување на Брегзит. Туск наведе дека следат консултации со лидерите на Европската Унија.

Џонсон испрати барање за ново одложување на „Брегзит“

Канал5

Светот денеска

Телма

Борис Џонсон побара ново одложување на Брегзит, во ЕУ се прават консултации

24 Вести

Туск добил писмо од Џонсон во кое бара одложување на Брегзит

Сител

Нова ТВ Нетпрес Независен МКД Р.С.Европа А1 On Нетпрес Макфакс

63 поврзани вести »

Ново рочиште за „Титаник“

24 Вести - 17.10.2019

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Судењето се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи со сослушување сведоци, предложени од обвинителството.

Ново рочиште за „Титаник"

Канал5

Ново рочиште за „Титаник“

Телма

По барање на обвинителката Стефанова, предметот „Титаник“ одложен

Фокус

Судењето за „Титаник" одложено за 22 октомври

Канал5

Алсат-М +инфо Независен Курир А1 On Нова ТВ Сител Слободен Печат

41 поврзани вести »