TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Реал њуз: „Торпедото“ на Макрон за европската перспектива на Северна Македонија – шлаканица за целиот регион

Алсат-М - 27.10.2019

Имплементацијата на Договорот од Преспа во однос на ерга омнес употребата на новото име и веројатноста ВМРО-ДПМНЕ да победи на изборите на 12 април 2020, се точките за кои Грција изразува загриженост по Самитот на унијата, според грчкиот весник ...

Реал њуз: „Торпедото“ на Емануел Макрон за европската перспектива на Северна Македонија беше шлаканица за целиот регион

Телма

Реал њуз: „Торпедото" на Емануел Макрон за европската перспектива на Македонија беше шлаканица за целиот регион

Канал5

Реал њуз: „Торпедото“ на Емануел Макрон за европската перспектива на Северна Македонија беше шлаканица за целиот регион

24 Вести

Грците загрижени за Преспанскиот договор: Што ако победи ВМРО – ДПМНЕ, Мицкоски ниту еднаш не кажал Северна?!

+инфо

Нетпрес Press24 Слободен Печат Нова ТВ Р.С.Европа МКД А1 On Независен

63 поврзани вести »

Нова магија на Пандев

Сител - 27.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вечерва беше стрелец на третиот гол за Џенова во пресврт-победата на неговиот тим против тимот на Бреша од 3-1. Навивачите на стадионот „Луиџи Ферарис“ на југот на Италија имаа ...

Пандев откри како му се обраќа на Мота и порача: Конечно одигравме како што треба

24Фудбал

Магија на Пандев за нов гол за Џенова

Оff.net

Пандев со „евро гол“ ја запечати победата на Џенова (видео)

OhridNews

Мота откри со кој термин му се обраќа Пандев со оглед на специфичната ситуација

Дерби

Спортманија МКД Sport M Екипа Спортклуб Gol.mk Дерби Кајгана

93 поврзани вести »