TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Најавени измени на Кривичниот законик за кривични дела поврзани со тортурата

Академик - 24.10.2019

Македонија има предмети во кои Судот во Стразбур утврдува повреда на Конвенцијата во однос на постапувањето на полициските службеници. Покрај Судот во Стразбур, оваа состојба во нашата држава е констатирана и во извештаите за ситуацијата во однос на ...

Нови рочишта за „Титаник“ и „Тортура“

Фокус

Нови рочишта за „Титаник“ и „Тортура“

ТВ21

Судењето за „Тортура“ вратено на почеток

24 Вести

Адвокатите на Мијалков бараат запирање на „Тортура“

Фокус

Телма Канал5 Алсат-М Сакам да кажам Алсат-М 24 Вести 24 Вести А1 On

57 поврзани вести »

Ахмети: Храброста на ДУИ ја прави уште посилна

Канал5 - 27.10.2019

Во Струга се одржа Изборното собрание на огранокот на Демократската унија за интеграција, каде беше избрано ново претседателство на чело со градоначалникот Рамиз Мерко, кој ќе ги претставува Стружани на централниот конгрес , соопштија од ДУИ.

Ахмети се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

Фокус

Ахмети се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

Канал5

Ахмети до Ромео: Членството во НАТО е апсолутен приоритет на ДУИ, Албанците и на сите граѓани

МКД

Ахмети се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

Сител

Press24 24Инфо 4NEWS Опсервер MakPress Фокус 24 Вести Фокус

56 поврзани вести »