TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

Скопје, Гостивар, Тетово-парични средства и материјална помош за Албанија

4NEWS - 28.11.2019

Општина Тетово како помош за настраданите од земјотресот во Албанија денес ја испрати првата пратка со 24 тони со храна, хигиенски средства, облека, ќебиња и други работи. По повикот на општината оваа помош беше складирана на собирниот пункт во ...

Општина Тетово прати 24 тони помош за настраданите во Албанија

Канал5

Ден на жалост во Албанија за жртвите од земјотресот

Алсат-М

Ден на жалост во Албанија

Deutsche Welle

Скопје, Гостивар, Тетово-парични средства и материјална помош за Албанија

ТВ21

Телма Сакам да кажам Скопје24 Сител Р.С.Европа Курир Press24 Слободен Печат

58 поврзани вести »

Вчера почина Жарко Луковски – бившиот извршен директор на „Т-Мобиле“

Таратур - 29.11.2019

Вчера, во попладневните часови, во болница почина бизнисменот и бивш главен извршен директор на „Т-Мобиле“, Жарко Луковски. Луковски почина на 57-годишна возраст, како последица на мозочниот удар кој го доживеал завчера.

Почина Жарко Луковски

Телма

Почина Жарко Луковски

Фокус

Почина Жарко Луковски

Канал5

Почина Жарко Луковски

24 Вести

ТВ21 Нова ТВ А1 On Макфакс МКД Слободен Печат Курир +инфо

38 поврзани вести »