TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

СДСМ: Градиме по план, над 80 отсто од Предлог-буџетот за 2020 година во транспорт и врски наменет за капитални проекти

Канал5 - 29.11.2019

Со новиот предлог буџет кој е проектиран на 5 милијарди 810 милиони денари, 83 отсто од него односно 4 милијарди 819 милиони денари се расходи наменети директно за реализација на капиталните проекти.

СДСМ: Над 80 отсто од предлог буџетот за 2020 година во транспорт и врски наменети за капитални проекти

А1 On

СДСМ: Градиме по план, над 80 отсто од предлог буџетот за 2020 година во транспорт и врски наменети за капитални проекти

Centar

Градиме по план, над 80 отсто од предлог буџетот за 2020 година во транспорт и врски наменети за капитални проекти

24Инфо

Кузмановска: Само со вложување во човечкиот капитал можеме да очекуваме поголема продуктивност, така е проектиран и новиот предлог буџет за 2020 година

24Инфо

MakPress Канал5 Курир 24Инфо Банкарство.мк Сител Слободен Печат А1 On

104 поврзани вести »

Филипче: Пациентите заслужуваат да имаат лесен пристап до лекови

Фокус - 01.12.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче во гостувањето на дебатната емисија Детектор на телевизија Сител зборуваше за зголемувањето на платите на здравствените работници, зајакнувањето на човечкиот капитал на Итната медицинска помош, создавањето на ...

ВИДЕО: Николов ја извади пресметката од својата плата пред Филипче - 100.000 денари за докторите е далеку од реалноста

Press24

Доктор Николов ја извади пресметката од својата плата пред министерот Филипче – нема 100.000 денари

ММС

Николов до Филипче: Не направивте јавно приватно партнерство, туку само одлив на кадар во приватно здравство

Нетпрес

Николов ја извади пресметката од својата плата пред Филипче - 100.000 денари за докторите е далеку од реалноста

Сител

Курир Курир Нетпрес Сител Centar 4NEWS iPortal 4NEWS

102 поврзани вести »

„Зелена револуција“: Нема средба со премиерот додека сериозно не ја разберат загриженоста на граѓаните за загадувањето

Фокус - 01.12.2019

Нема потреба од средби додека не добиеме доказ дека Владата, премиерот и министрите и другите надлежни од засегнатите институции, сериозно ја разбираат загриженоста на граѓаните околу загадувањето, порачуваат организаторите на петочниот марш за чист ...

Организаторите на ,,Зелената револуција“ и испорачаа на Владата 7 барања

Канал5

„Зелена револуција“ до Заев: Покажете прво искреност и волја за решавање на проблемот, па ќе седнеме на маса

Макфакс

„Зелена револуција“: Нема потреба од средби додека не добиеме доказ дека Владата сериозно ја разбираат загриженоста на граѓаните

А1 On

„Зелена револуција” до Владата: Покажете акција, вратете дел од довербата

Слободен Печат

Press24 Курир Нетпрес МКД Радио МОФ +инфо Р.С.Европа Точка

139 поврзани вести »

Сончево, но студено време со мала локална облачност

Алсат-М - 01.12.2019

Времето денеска ќе биде сончево, но студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветр. Температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени. Во Скопје сончево и студено со мала локална облачност.

Сончево, но студено време со мала локална облачност

24 Вести

Денеска сончево и студено време

Слободен Печат

Претежно ведро и студено време

Сител

Денес ведро и студено, во понеделник услови за магла, од вторник снег

Скопје24

Press24 МКД Р.С.Европа ММС Нетпрес Нова ТВ Макфакс Бриф

91 поврзани вести »

Димитров бара вонредна средба за Гоце Делчев

360 степени - 01.12.2019

Претседателот на бугарската страна во заедничката Комисија за историски прашања Ангел Димитров ги повика македонските историчари на вонредна средба која би се одржала до крајот на овој месец на која ќе се разговара за ликот и делото на Гоце Делчев.

Историчарите прашањето за Гоце Делчев им го оставаат на политичарите?!

Канал5

Историчарите ништо не средија, заглавија во средниот век

Слободен Печат

Втор ден средба на мешовитата македонско-бугарска комисија

24 Вести

Ангел Димитров: И натаму нема договор за Гоце Делчев

ТВ21

Фокус Канал5 Канал5 Канал5 Телма Канал5 Фокус ТВ21

87 поврзани вести »