TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-11 - 2019-02-17

Џафери во Тирана на ратификацијата на Протоколот за НАТО

Алсат-М - 14.02.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери престојува во работна посета на Албанија. Како што е најавено, тој денеска ќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ќе се ратификува Протоколот за членство на ...

Џафери во Тирана: Голема благодарност за поддршката од Албанија

МКД

Албанија го ратификуваше Протоколот за Македонија во НАТО

Нова ТВ

Џафери: Го цениме пријателството и поддршката од Албанија

Канал5

Џафери во Тирана на ратификацијата на Протоколот за НАТО

Р.С.Европа

А1 On 24 Вести Press24 Курир Република Press24 Макфакс Нетпрес

55 поврзани вести »