TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Зидан: Реал Мадрид ќе се бори за титулата во Ла Лига

Сител - 14.06.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред мечот со Еибар ги сподели своите размислувања за борбата за трофејот во првенството на Шпанија. – Ситуацијата е таква што заостануваме два бода. Понекогаш не се изразувам многу добро на шпански јазик.

Зидан е третиот тренер со 200 натпревари како предводник на Реал

+инфо

Денес е голем јубилеј за Зидан

Курир

Зидан во Топ 3 на клупата на Реал Мадрид, повеќе од него имаат само Дел Боске и Муњоз

Sport M

Моќно прво полувреме на Реал Мадрид за победа над Еибар (ВИДЕО)

МКД

А1 On +инфо Макфакс SportMedia Спортманија Sport M СуперСпорт Sport 1

101 поврзани вести »

Итна седница на јужнокорејскиот Национален совет за безбедност по заканите од Пјонгјанг

А1 On - 14.06.2020

Јужна Кореја одржа итен состанок за безбедност, откако Северна Кореја вчера се закани дека ќе ја уништи Канцеларијата за врски помеѓу Сеул и Пјонгјанг. Директорот на претседателскиот Национален совет за безбедност на Јужна Кореја, Чунг Еуи-јонг ...

Сестрата на Ким Џонг Ун ѝ се закани на Јужна Кореја со воена акција, има одобрение од лидерот

МКД

Итна седница на јужнокорејскиот Национален совет за безбедност по заканите од Пјонгјанг

24Инфо

Итна седница на јужнокорејскиот Национален совет за безбедност по заканите од Пјонгјанг

Опсервер

Тензии на Корејскиот Полуостров: Во Сеул итна седница на Националниот совет за безбедност по заканите од Пјонгјанг

Денешен

MakPress MakPress ТВ21 Фокус 360 степени Сител +инфо Нетпрес

100 поврзани вести »

Во Дебар пет новозаразени со Ковид-19, активни 10 случаи

Слободен Печат - 14.06.2020

Засега состојбата е под конторла, но како што оди трендот и очекувањата во следните денови ќе имаме појава на спорадични случаи со Ковид-19, оцени Дука. Во Дебар официјлани податоци потврдуваат дека во последното деноноќие се регистрирани пет нови ...

Во Дебар пет новозразени со Ковид-19, активни на болеста 10 лица

ММС

Во Дебар пет новозаразени, десетмина се активни

+инфо

Во Дебар пет новозаразени со Ковид-19, активни на болеста 10 лица

А1 On

Во Дебар пет новозразени со Ковид-19, активни на болеста 10 лица

Опсервер

еМагазин Вечер Прес Денешен Frontline Поглед Либертас Либертас Локално

66 поврзани вести »

Ден на воздухопловниот ВИНГ

ТВ21 - 10.06.2020

Вицепремиерот и министер за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе се обрати на свеченоста по повод одбележувањето на 10 Јуни – Денот на воздухопловниот ВИНГ. Во рамки на свеченоста во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, доколку дозволат ...

НАТО воздушната патрола Air policing денеска ќе прелета над свечената церемонија по повод 28. годишнината на армискиот воздухопловен ВИНГ

ТВ21

Прелет на воздухопловите на армијата денеска над Скопје

Канал5

Одбележан Денот на воздухопловниот ВИНГ

ТВ21

Со прелет над Скопје се одбележа Денот на воздухопловниот ВИНГ

Канал5

Press24 МКД Сител А1 On Курир 360 степени А1 On Сител

66 поврзани вести »

Штипски студенти кроеја, шиеја, везеа за домашна задача. Резултат се уникатни креативни заштитни маски кои ќе ги ...

Факултети - 13.06.2020

Размислуваа прво за дизајнот на маските, конструкцијата, бараа „совршен крој“, истражуваа... сфатија дека би сакале со маската да пренесат и порака, па така одлучивме секој студент да напише порака на лист хартија, но не која било, туку онаа што го ...

За убаво лице, направете си ја оваа домашна маска од јагоди

Курир

Танзанија го претвора пластичниот отпад во заштитни маски за корона вирусот

Иновативност

Дисциплинираното носење маски може целосно да ја запре пандемијата за 10 до 15 дена

Емитер

Се управува со помош на далечински управувач: Направена маска преку која може да се јаде

Поглед

Порта Канал5 Дриблинг Sport 1 СуперСпорт Спортклуб СуперСпорт Слободен Печат

97 поврзани вести »